Захисти свій голос: прийди на вибори!

Захисти свій голос: прийди на вибори!

Чесні вибори – чесна держава!

До виборчої комісії №071060 територіального виборчого округу №22, що на вулиці Рівненській, 52 м. Луцька, «голосувальників» ведуть спеціальні вказівники. А при самому вході до місця волевиявлення зустрічає ще й такий виборчий меседж: «Чесні вибори – чесна держава. Захисти свій голос!».

У коридорі – програми кандидатів у президенти. Кожен перед голосуванням може поглянути на портрети та перечитати, що робитиме той чи інший всенародний обранець у разі його підтримки. Літні люди мають можливість тут перепочити. Річ у тім, що ця дільниця невеличка за площею. Щоб не було тісняви, члени виборчої комісії регулюють потік виборців у коридорчику. Сама зала хоч і невеличка, але затишна і зручна як для роботи виборчої комісії, так і для тих, хто прийшов проголосувати.

Тут членом виборчої комісії працює наш колега, журналіст «Волинської газети» Володимир Приходько. Він і зустрічає мене при вході, представляє секретареві виборчої комісії Наталі Гупало, а відтак і голові – Аллі Мікуліч.

– Ця дільниця облаштована у приміщенні Дорожнього експлуатаційного управління, – розповідає Алла Ювіналіївна Мікуліч. – Не просто було облаштувати на такій невеличкій площі потрібну кількість робочих місць, кабінок для голосування та для встановлення урн. Та нам це вдалося.

І справді у цієї дільниці є якийсь особливий шарм. Можливо, що тут зібралася дружна команда, симпатичні і працьовиті члени ДВК, а можливо такого незвичного колориту і фаховості додає участь нашого досвідченого колеги-журналіста, недавнього ювіляра Володимира Приходька.

Після обов’язкової процедури реєстрування у секретаря ДВК, настає час «виборчої сесії». У кадр потрапляють заклопотані члени виборчої комісії, які перевіряють особи виборців та видають їм під «розпис» бюлетені на руки, відтак – ноги виборців у кабінках для таємного голосування, тоді – руки, що опускають до прозорих урн виборчі бюлетені. А їх тут вже – ого-го скільки! І з усього видно, буде ще більше, бо помічаю у коридорчику живу чергу з бажаючих відстояти саме свого претендента у Президенти!

– Люди ідуть на вибори зі святковим настроєм, – мовить заступник голови ДВК Ірина Лейбик. – Кожен сподівається, що свій голос віддає за найдостойнішого кандидата у Президенти.

Вдалося поспілкуватися і з спостерігачами, що уважно нотували чи не кожен крок членів виборчої комісії та самих виборців. На моє запитання, як проходить голосування, запевнили, що все відбувається у рамках Закону, жодних порушень зафіксовано не було.

– А як з умовами для вашої спостережної місії? – поцікавився і, помітивши здивування, уточнив: – Чи є можливість випити бодай склянку води чи кави?

– З цим важче, – знітилася дівчина-спостерігач. – Але ж ми тут на роботі. Спостерігачам – не до кави.

Цьому спостерігачу доводиться несолодко, адже цілий день на ногах, а попереду – ще й підрахунки голосів. Але завдяки саме таким самовідданим громадським активістам і буде захищено кожен голос виборця. «Чесні вибори – чесна держава!» – це мрія усіх свідомих громадян, але відповідальні за контроль про «чесність» виборів зокрема несуть ось такі молоді спостерігачі. Щоправда, на цій дільниці цьому сприяють і члени комісії, які вважають, що захистити своє право на голос зможуть тільки ті, хто прийде на виборчу дільницю і проголосує за свого кандидата. Вони дбають про те, щоб виборці почувалися тут якнайкраще, мали добрий настрій і могли зробити свій вибір обдумано та свідомо. Щоб не було шарпанини та тісняви, під час яких можуть виникати неоднозначні ситуації, члени команди регулюють потік виборців, оперативно видають бюлетені, дякують тим, хто вже проголосував, випускаючи їх, що також зручно для самих і сприяє захисту їх волевиявлення, через інший вихід.

Про найсуттєвіші враження від роботи на цій виборчій дільниці наш колега Володимир Приходько вже розповість читачам після підрахунку голосів. А наразі повідомляє, що на 18.18 проголосувало 1200 виборців із 1761-го. За його спостереженнями активність голосування досить висока і на кінець дня становитиме не менше 65-70 відсотків від усіх виборців.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото автора: на передньому плані – голова ДВК Алла Мікуліч та член виборчої комісії, журналіст «Волинської газети» Володимир Приходько.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%