Дільниці закрилися. Чекаємо результатів!

Дільниці закрилися. Чекаємо результатів!

Як проходили вибори Президента на Волині

Ковельщина

– У селі Дубове Ковельського району, – розповідає голова ДВК Тетяна Кисилюк, – підготовче засідання в день виборів комісія розпочала ще о 7.15 ранку, а о 8 ранку на виборчу дільницю №070370 вже завітали виборці. Серед перших була Ганна Бежан, яка мешкаєнеподалік сільського клубу.Про це вже розповіли наші колеги з «12 Каналу».

Загалом на виборчому округу №21 знаходиться 249 дільниць. Кількість виборців, внесених до списку виборців на момент початку голосування – 152 061. Кількість виборців у витягу зі списку виборців для голосування за межами приміщення для голосування – 4702. На 15 годину проголосувало 46 відсотків усіх виборців.

Про вибори у Ковелі написали і наші колеги з видання «Район Ковель». Зокрема, вони зазначають: «Перша виборча дільниця №071008 знаходиться у бібліотеці Ковельського промислово-економічного коледжу. На першому поверсі у коридорі можна побачити інформаційні стенди з інформацією про кандидатів у Президенти України.У самій залі – небагатолюдно. Спостерігачі зазначають, що голосування проходить спокійно.

«Казусів, нічого не було. Все нормально. На 12 годину було 288 осіб. Всього на дільниці 1547. Основна маса людей йшла десь о дванадцятій, вже після дванадцятої», – розповідає одна із спостерігачок Анастасія.

Дівчина зазначає, що були люди і о восьмій годині ранку, які приходили голосувати перед роботою. Виборча дільниця буде працювати до восьмої вечора.

Друга виборча дільниця №071006 знаходиться у Палаці культури імені Тараса Шевченка. На сходах до другого поверху можна побачити інформацію про кандидатів на пост Президента України. О першій дня у залі також небагатолюдно, як і на попередній дільниці.

«На 13.35 год. 543 людини проголосували. В загальному у нас 1511 виборців. На дому, не здатних самостійно пересуватися, які голосують за місцем перебування 15 чоловік. Присутні у нас спостерігачі. Відвідала нас місія ОБСЄ. Вони дивилися роботу, задавали різні запитання, цікавилися, спостерігали за роботою комісії. В результаті сказали, що дільниця готова, повністю зразкова. Похвалили нас. Сказали, що це є відмінно», – розповів голова дільничої комісії Ігор Веніславський.

Ігор Веніславський, який неодноразово очолював виборчі дільниці, зазначає, що на попередніх виборах була більша активність виборців.

«Важко мені сказати про явку. Але з досвіду минулих виборів, я там теж був головою, явка нижча, ніж зазвичай. Це на даний момент. Ще до восьми вечора можуть бути виборці», – додав голова комісії.

Між тим один виборчий голос «врятували» ковельські патрульні. Саме вони допомогли пенсіонерці реалізувати виборче право. Про це повідомляється на сторінці патрульної поліції у Facebook. Там зазначається, що повідомлення про порушення виборчого законодавства патрульні отримали вдень. Заявниця сказала, що члени комісії відмовляються прибути до неї, аби її мати-інвалід могла проголосувати вдома.Як повідомили в дільничній комісії, до них не надійшла вчасно заява про те, що жінка бажає проголосувати вдома, тому і сталось таке непорозуміння.Патрульні попіклувались про 80-річну пенсіонерку і завезли її на дільницю, де жінка здійснила законне волевиявлення.Жінка висловила вдячність інспекторам за добрий вчинок.

Володимир-Волинський

Зранку черг за«голосуванням» на дільницях не було. Члени виборчих комісій кажуть, що на це вплинуло те, що чимало людей зранку пішли до храмів або ж на ярмарок, оскільки неділя – не тільки вихідний, а й також базарний день. Проте близькоопівдня виборці таки нагадали про себе і довели, що доля України їм не байдужа і вони знають кого обирати Президентом.

Наші колеги з видання «Район Володимир-Волинський» зафіксували про перше у житті голосування володимирчанки Владислави Петрук, обдуманий вибір директорки Володимир-Волинської птахофабрики Аліни Сич, громадянську свідомість єпископа Володимир-Волинського і Турійського Матфея та протоієрея Собору Різдва Христового Миколи Удуда, родини Віктора Хиця, помічника народного депутата України.

На дільниці №70003 у селі Пархоменкове Володимир-Волинського району (округ №19) не вистачило бюлетенів для голосування. Відтак, бюлетені, яких не вистачало, отримали у відповідній ОВК.

– Як з’ясувалося, таких випадків в окрузі було вже чотири, – інформує ОПОРА.

На дільниці у селі Пархоменкове зареєстровано 100 виборців, однак під час видачі бюлетенів відповідна ДВК отримала їх 78. Таким чином, як повідомив спостерігач ОПОРИ, у ході голосування 31 березня на дільниці не вистачило бюлетенів. За ними вирушили до відповідної ОВК, де отримали додаткові 24 бюлетені.

Як повідомив голова ОВК №19 Сергій Гендис, у дні видачі бюлетенів усі наявні в ОВК бюлетені передали комісіям. Вчора отримали додаткові бюлетені для 11 дільниць, яким їх не вистачало по кількості. Станом на 16:54 вже чотири комісії отримали бюлетені, яких не вистачало: йдеться про дільниці №070003, №070651, №070609, №070011.

Відповідно до частини 7 статті 71 Закону України «Про вибори Президента України» виборчі бюлетені для кожної виборчої дільниці виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на виборчій дільниці, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів у межах поліграфічного листа при їх виготовленні.

Загалом, на виборчому окрузі №19 (з центром у місті Володимир-Волинський) – 222 виборці дільниці, де 139 721 виборців.

На 15 годину з них проголосувало 47,05 відсотка. До цього виборчого округу входять міста Володимир-Волинський, Нововолинськ, Володимир-Волинський, Іваничівський, Любомльський райони.

Любомль

Як повідомляють наші колеги з видання «Район.Любомль» із загальної кількості – 29217 виборців – свій вибір станом на 12.00 зробило 5432 людей. Це с18,59 відсотка. Голова райдержадміністрації закликав до голосування жителів Любомльщини

Голова районної державної адміністрації Олександр Устименко разом із своїм заступником Олександром Бурихайлом та керівником патронатної служби Володимиром Невінчаним вже зробили свій вибір. Відтак на сторінці-facebook Любомльської РДА з’явилося таке звернення.

«Я закликаю всіх, від кого залежить виборчий процес, працювати гідно і прозоро. – наголошує Олександр Устименко. – А всіх краян дуже прошу сьогодні прийти на дільниці й віддати свій голос. Держава переживає непростий час і нині ми віддаємо свій голос не лише за певного кандидата, а передовсім – за Україну, її вибір, її суверенітет і її майбутнє», –.

Шацьк

Члени дільничної виборчої комісії в Шацьку прийшли на вибори у вишиванках. Рівно о восьмій годині ранку у Шацьку розпочали роботу три виборчі дільниці, що знаходяться у приміщеннях Шацького лісового коледжу, Шацької школи-гімназії та у міському Будинку культури.

На виборчій дільниці у Шацькій школі-гімназії першим випала честь проголосувати на виборах президента члену комісії Віктору Наумичу. Віддати свій голос за майбутнього президента прийшов переселенець із Донбасу Джемал Бідюк із дружиною.

На дільниці, яка знаходиться у Шацькому МБК, усі члени комісії прийшли у вишиванках. А першим, хто прийшов голосувати, був настоятель Свято-Онуфріївського храму, священик Володимир Гичка. На 13.00 год. з 969 людей тут проголосували майже третина – 305 виборців.

Голова районної ради Сергій Карпук свій голос за кандидата у президенти України віддав на виборчій дільниці, що знаходиться у Шацькому лісовому коледжі імені Валентина Сулька. Про це повідомляють журналісти видання «Район Шацьк».

Камінь-Каширський»

На виборчій дільниці в районному будинку культури, як повідомила нашим колегам з видання «Район.Камінь-Каширський» заступник голови комісії Надія Безлєпкіна, на 12 годину із 1245 виборців проголосувало 350 чоловік.

– Голосування відбувається спокійно та порівняно із низькою явкою виборців, – зазначила заступник голови комісії.

На виборчій дільниці, що у будинку дитячої та юнацької творчості, станом на 15.00 проголосувало 43 відсотки виборців.

Як розповіла голова ДВК Ніна Газукіна, із загальної кількості виборців 1746 на дільниці свій вибір уже зробило 747 осіб.

– Це невисока явка, але цілком ймовірно, що люди ще підтягуватимуться, – каже Ніна Петрівна.

Виїзна комісія дільниці вже організувала голосування на дому для 7 виборців із 8.

Станом на 16:00 на виборчі дільниці району прийшло та проголосувало 20269 осіб.

Маневичі

Маневицький район входить до виборчого округу №23 разом із Камінь-Каширським, Ківерцівським, Любешівським.Там на 15 годину проголосувало 48,8% виборців.Загалом на виборчому округу №23 знаходиться 260 дільниць. Кількість виборців, внесених до списку виборців на момент початку голосування – 159 063.

Ратнівщина

У смт Ратне діє три виборчі дільниці: перша № 070732 – по вулиці Шкільна, 6 (приміщення міжшкільного навчально-виробничого комбінату); друга № 070734 – по вулиці Центральна, 50 (приміщення школи-гімназії); третя № 070733 – по вулиці Центральна, 20 (приміщення Ратнівського центру дитячої та юнацької творчості). Про це повідомляють наші колеги з видання «Район Ратне». На усіх місцях голосування за порядком слідкують працівники поліції, рятувальники та громадські спостерігачі. Голосування проходить спокійно та злагоджено.

– У нас виборці хвилями приходять: дві-три хвилин немає нікого, а потім як багато прийде, то й роботи трохи є. Багато хто ішов із недільного богослужіння, тай так і завітав сюди, – розповіла журналістам «Район Ратне» секретарка виборчої комісії на дільниці № 070733 Ніна Миколаївна.

– В основному більше виборців приходить старшого покоління», – каже Наталія Чуйкевич голова виборчої комісії на дільниці № 070734 .

Чимало виборців активізувалися пообіді, ближче вечора.

Станом на 11:08 найбільша кількість виборців була у третій виборчій дільниці – 356 ратнівчан, а загальна активність усіх жителів району становила 13,67 відсотка.

Горохів

У Горохові на 11 ранку була найвища явка виборців – 16,24%. Між тим на початок голосування не вистачало скриньок на дільниці №070091 у селі Новостав Горохівського району (округ №20). Тут була лише 1 велика та 1 мала виборчі скриньки, – повідомляють у громадській мережі.

Відповідно до частини 4 статті 74 Закону України «Про вибори Президента України» кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок – великих (стаціонарних) та малих (переносних). Виборчі скриньки мають розміри і виготовляються з прозорого матеріалу, які визначаються Центральною виборчою комісією. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох великих та двох малих виборчих скриньок, середня – не менше трьох великих і двох малих скриньок, велика – не менше чотирьох великих і трьох малих скриньок. Виборчі скриньки встановлюються у приміщенні для голосування так, щоб виборці при підході до них мали можливість проходити через кабіни (кімнати) для таємного голосування.

Окрім того, на дільниці №070070 у місті Горохів (округ №20) виборчі кабінки розмістили таким чином, що три із них розміщені навпроти вікон. Хоч із того боку вони закриті тканиною, відстань від вікна до кабінки незначна, відтак тут може вбачатися можливість порушення таємниці голосування чи контролю за волевиявленням громадян.

Відповідно до статті 7 Закону країни «По вибори Президента України» голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення.

Окрім того, щодо конфлікту із недопуском спостерігача на дільницю у Новоставі, він уже написав заяву до поліції, посилаючись на пункт 1 частини 9 статті 69 Закону України «Про вибори Президента України». Зауважимо, що дії із недопуску офіційного учасника виборчого процесу можуть кваліфікуватися за статтею 157 Кримінального кодексу України – перешкоджання здійснення виборчого права.

Активність

На 15 годину найбільша активність була зафіксована у Волинській області (48,58%), найнижча – у Закарпатській області. На 11 годину по Волині найвища явка виборців була на ТВО №20 із центром у Горохові, яка становить 16,24%.

Про порушення

Станом на 18 годину поліція Волині зареєструвала 31 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства.

Зокрема, в селі Зоряне Ратнівського району в кабінці для голосування виявили мобільний телефон без акумулятора. Надійшло повідомлення про проведення поблизу виборчої дільниці у Ківерцівському районі соцопитування, а на виборчій дільниці у Володимирі-Волинському між членами комісії та виборцем виник конфлікт через підозру фотозйомки під час голосування. Повідомлення про фотозйомку під час голосування зареєстрували і в Луцьку. Також в обласному центрі зареєстрований випадок щодо можливої незаконної агітації виборців, – повідомляють у ГУ НП у Волинській області.

Окрім цього, зареєстровано та перевіряються сім повідомлень про відсутність даних громадян у списках виборців у Ковельському, Ківерцівському, Маневицькому районах і Луцьку.

Станом на 13 годину поліція Волині зареєструвала 15 заяв та повідомлень щодо можливих порушень виборчого законодавства, зокрема, в обласному центрі, місті Нововолинськ та Луцькому, Горохівському, Ковельському, Ківерцівському, Турійському та Маневицькому районах.

Зокрема, одне з них стосується ймовірно підкупу виборців у Луцьку, два повідомлення – про відсутність даних громадян у виборчих списках. Поліція зареєструвала та проводить перевірку інформації щодо можливого перешкоджання роботі однієї із дільничних комісій в місті Нововолинськ адміністрацією установи, де вона розміщена, а також факту голосування громадянина на виборчій дільниці у Луцьку поза межами виборчої кабінки.

На лінію служби «102» поліції надійшло й таке повідомлення: житель села Білосток Луцького району заявив, що на місцевій виборчій дільниці йому не дають можливості проголосувати без паспорта.

Станом на 11 годину в день голосування органи поліції у Волинській області зареєстрували чотири заяви та повідомлення, пов’язанні з виборчим процесом. Зокрема, в Журнал єдиного обліку заяв та повідомлень громадян про кримінальні правопорушення та інші події внесли відомості щодо ймовірних порушення виборчого законодавства в Горохівському, Ківерцівському, Ковельському та Луцькому районах.

Так, до поліції надійшло повідомлення, що на ранкове засідання дільничної виборчої комісії, яка знаходиться в селі Новостав Горохівського району, не допустили спостерігача громадянської мережі «Опора». Інше повідомлення – від жительки села Прилуцьке Ківерцівського району, котра заявила про відсутність у списках виборців її матері. Також зареєстровано повідомлення, щодо можливих порушень виборчого законодавства на дільницях у селищі Торчин Луцького та селі Доротище Ковельського районів.

За всіма повідомлення поліція проводить перевірку.

За матеріалами ЦВК, інформаційних видань, сайтів, Facebook 

підготував Сергій Цюриць.

Фото видання «Район Шацьк».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%