Добрі справи

Добрі справи Лісопарк для реабілітації українських воїнів

Волинська обласна клінічна лікарня дбає не тільки про найсучасніше медичне обладнання, високопідготовлених лікарів-практиків, харчування, затишні лікарські кабінети та палати, а й про ошатність дворових територій, зелені насадження. І в цьому, за твердженням головного лікаря Івана Сидора, допомагає лісівнича громадськість.

Свідченням тому стала акція по створенню лісопарку біля корпусу №2 Волинської обласної клінічної лікарні, що у селі Боголюби Луцького району. На території лікувального закладу сотні, якщо не тисячі, різновікових хвойних і листяних дерев, чимало екзотичних декоративних кущів. Мабуть, не було такого року, відколи у Боголюбах з’явилися, лікувальні корпуси обласної лікарні, щоб її працівники разом із лісівниками, меценатами, волонтерами не посадили на території сотню-другу деревець та кущів. Та цього разу «боголюбівці» вирішили озеленити дворову частину біля новоствореного відділення реабілітації, що вже готове до експлуатації. З відповідним клопотанням звернулися до Волинського ОУЛМГ. Відтак за дорученням її начальника Олександра Кватирка до благородної справи долучилися підопічні директора ДП «Ківерцівське ЛГ» Віталія Каращука. Головний лісничий державного лісогосподарства Андрій Зінич подбав про сосонки, ялинки та берізки. На зелену толоку прибув з лісничим Торчинського лісництва Михайлом Затовканюком та майстрами лісу. Звісно, з превеликим задоволенням долучився до лісівників медичний персонал лікарні. Тож над озелененням пліч-о-пліч працювали майстри лісу Володимир Книш, Руслан Римарук, активісти ОТГ Віктор Луць, Руслан Остапчук, Андрій Гадзінський і старші медсестри фізіотерапевтичного відділення Алла Івчина та Орислава Нікитюк, сестра- господиня Ольга Чирко, медичні сестри Світлана Юрчук, Валентина Ковтанюк та Світлана Сценюк, молодша медична сестра Любов Мороз, звісно ж, і заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні Микола Юрко та молодий завідділенням реабілітації Тарас Ікало.

Головний лісничий Андрій Зінич та лісничий Михайло Затовканюк, порадившись, для створення цього невеличкого лісопарку обрали складну змішану схему посадки. Відтак до своїх повноважень приступив найкращий «лісовий окомір» Руслан Римарук, а ентузіасту Руслану Остапчуку залишилося тільки трикроками міряти віддаль до кожної нової лунки.

Варто зазначити, що цей захід відбувся у рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Одним із обов’язкових кроків цього щорічного лісівничого дійства цьогоріч, за рішенням ІV з’зду Товариства лісівників України, стало створення пам’ятних лісів та парків на честь українських героїв, що боронили й боронять Україну від російських найманців. І це дуже доречно у цьому випадку, адже в реабілітаційному відділенні, за словами його працівників, попри звичайних пацієнтів будуть відновлювати свої сили й учасники АТО (ООС). Микола Юрко, Тарас Ікало, Алла Івчина та Орислава Нікитюк провели ознайомчу екскурсію для журналістів та лісівників.

– В даний час в обласній лікарні функціонує 715 ліжок, із яких 315 терапевтичного профілю, 400 хірургічного профілю, 18 ліжок анестезіології і реанімації, – наголосив заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні Микола Юрко. – Щорічно отримують стаціонарне лікування майже 25 тис. хворих, виконується більше 13 тис.операцій, кожне 5 оперативне втручання в стаціонарах області здійснюється в хірургічних відділеннях лікарні. Це найбільший за потужністю лікувальний заклад на Волині.

Сьогодні в складі лікарні розгорнуто 28 стаціонарних відділень, 34 – лікувально-діагностичних і допоміжних відділень та служб, а також консультативна поліклініка потужністю 135 відвідувань в день по 33 спеціальностях. Функціонують центри: кардіологічний, цереброваскулярної патології, розсіяного склерозу, радіаційного захисту населення, ендокринологічний, а ще при лікарні працює філія деканату факультету післядипломної освіти Львівського Національного медичного університету ім. Данила Галицького.

До усіх цих практичних і дієвих лікувальних практик відтепер додосться і природній лісовий реабілітаційний фактор. Цей дарунок лісівничої громадськості – цільового призначення: саме для українських воїнів, аби вони якнайшвидше відновлювали сили і поверталися до повноцінного життя. Волинські лісівники на власному досвіді знають, наскільки важливо підтримка захисникам України, адже 882 працівники лісової галузі брали участь в АТО (ООС), 134 – досі продовжують боронити Україну. Пройшли горнило війни і волинські лісівники. Тому й проявляють разом із лікарями турботу про майбутнє найкращих синів України.

Володимир ПРИХОДЬКО,

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото Віктора Райова: під час створення реабілітаційного лісопарку біля реабілітаційного відділення корпусу №2 Волинської обласної клінічної лікарні.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%