Рахують голоси!

Рахують голоси!

Хто вийде до другого туру президентських перегонів в Україні?

На 200 виборчих округах закінчився перший тур виборів Президента України. Хто ж лідирує?

Поки йде підрахунок голосів, журналісти «Волинської газети» спробували проаналізувати, що про це мовлять інформаційні агентства, як реагують на закінчення виборчого дня самі кандидати у президенти та їх штаби, і як оцінюють можливості «слуг народу» політтехнологи.

Отож, за результатами Національного екзит-полу (на 18 годину) розстановка сил така:

Зеленський - 30.4

Порошенко - 17.8

Тимошенко - 14.2

Бойко - 9.8

Гриценко - 7.1

Смешко - 6.4

Ляшко - 4.8

Вілкул - 4.0

Кошулинський - 1.8.

"Екзит-полів багато, переможець – один"– так відреагував на цю новину головний претендент на президентське крісло Володимир Зеленський, додавши:"Нам все одно, з ким бути в другому турі... Мені вже сказали, що є якісь фейки: ми з кимось вже "домовляємося, об'єднуємося". Ми ні з ким не домовляємося. Ми молоді люди, ми не хочемо, чесно кажучи, бачити все те минуле у своєму майбутньому, у майбутньому нашої країни".

Чи може екзит-пол «гарантувати» перемогу Володимиру Зеленському? Про це зможемо дізнатися, коли ЦВК прийме результати голосування з «мокрими печатками». Принаймні, лідер «Батьківщини» хоч і не оспорює перше місце Зеленського, проте закликає своїх виборців підтягуватись на виборчі дільниці для захисту результатів свого вибору, а дані екзит-полу вважає маніпуляціями, тим більше не сприймає «…входження Петра Порошенка в другий тур». За її оцінками і дослідженнями це «не відповідають дійсності».

Тимошенко пообіцяла з 24-ї години розпочати оголошення даних паралельного підрахунку голосів на основі даних протоколів з кожної виборчої дільниці, а до кінця завтрашнього дня зібрати оригінальні протоколи з мокрими печатками і оголосити дані суспільству.

«Буде силове втручання з боку людей президента для того, щоб зіпсувати протоколи. Будьте сильними, за всю ніч не покиньте виборчі дільниці, – звертається Тимошенко. – Ми з вами боремося за кожний протокол..».

При цьому наголошує: «Ми не оспорюємо перше місце Володимира Зеленського з результатом 27% за нашим екзит-полом. На другому місці знаходиться наша команда з результатом 20, 9% і на третьому місці Порошенко – з 17,5%».

Тим часом проект «Національний екзит-пол 2019», проведений Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київським міжнародним інститутом соціології та Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, друге місце в президентських перегонах віддає саме Петру Порошенка – 17,8% при Тимошенківськх 14,2%.

Тож буде ще гаряче!

Але вже зараз можна говорити і про повне фіаско на цих виборах сил, що прагнули змінити політику чинного Президента. Насамперед, висуванців від демократичного крила, націоналістів, радикалів. Гриценко (7.1), Смешко (6.4), Ляшко (4.8), Кошулинський (1.8) при консолідації принаймні могли б позмагатися бодай за за другу позицію, а об’єднана опозиція у складі Бойка (9.8) та Вілкул (4.0) – завдати неабияких хвилювань лідерам президентської гонки. Та є і позитив: у цім горнилі гартуються нові лідери, майбутні президенти і головне – виборець вчиться думати і голосувати не по обіцянках, а за ділами претендентів та сил, що їх висувають.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото REUTERS: Володимир Зеленський.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%