Здобутки та можливості

Здобутки та можливості


Голова Горохівської райради Тарас Щерблюк – корінний житель цієї благодатної землі, родом із с. Сільце. Тож дбає про рідний район як вдячний син рідної землі.

Після закінчення Горохівської загальної освітньої школи І-ІІІ ст. ім. Івана Франка він навчався у місцевому радгоспі-технікумі, де здобув спеціальність зоотехніка, другу – менеджера-економіста отримав у Львівському національному аграрному університеті. Деякий час працював у бізнесових структурах, нині – керівник самоврядного органу районного рівня.
Серед районів лісостепової зони Горохівський – найбільший. Не тільки за територією, а й за кількістю населення, якого також не обминають міграційні процеси. У його складі 22 ради, у тому числі дві міські – Берестечківська та Горохівська, дві селищні – Мар’янівська та Сенкевичівська. Усі вони протягом минулого року, як поінформував Тарас Васильович, отримували кошти з районного бюджету на різні цілі. Зокрема, за програмою співфінансування в смт Мар’янівці ремонтувалися вул. Соборна, Залізнична та Незалежності. На це витрачено 200 тис. грн. Майже 500 тис. грн Цегівська сільська рада потратила на встановлення сучасного енергозберігаючого котла у ДНЗ «Берізка» с. Борочиче та за програмою співфінансування на ремонт вул. Набережної, перекриття приміщення ДНЗ «Зернятко» в с. Цегів. Ще частину грошей використали для облаштування спортивного майданчика та придбання килимового покриття для спортивно-музичної зали того ж таки ДНЗ «Зернятко» с. Цегів. 
– Понад мільйон гривень отримала й Горохівська міськрада, – розгортає минулорічну бюджетну програму очільник самоврядного районного органу. – Зокрема, кошти спрямовувалися на будівництво полігону твердих побутових відходів, ремонт вул. І. Сливки та тротуару на вул. Студентській, поточний ремонт пішохідної доріжки до спортивного майданчика у міському парку (усі три об’єкти за програмою співфінансування)…
Понад мільйон гривень виділено і Берестечківській міськраді, яка використала їх на реконструкцію (утеплення фасаду) кінотеатру, за програмою співфінансування на ремонт дорожнього покриття вул. Шевченка, для проведення поточного ремонту водопроводу на вул. Січових Стрільців (під мостом через р. Стир). На фінансування видатків на утримання місцевої пожежної охорони Сенкевичівській селищній раді виділено 15 тис грн.
– Радує, що минулоріч як голови, так і депутати сільських рад переймалися дорогами, – з нотками задоволення відгукується про своїх колег Тарас Щерблюк. – У якому вони стані не тільки у нас, але й в усій державі, відомо кожному. Це наш сором і наш головний біль. Тож шляхова сфера потребує чималих фінансових вливань. 
На жаль, в районному бюджеті їх завжди обмаль. Та попри все, за програмою співфінансування торік 100 тис. грн надійшло на рахунок Холонівської сільської ради для поточного ремонту дороги Горохів-Холонів. 600 тис. грн отримала Скобелківська сільрада на ремонт дороги Скобелка-Бистровиця (за аналогічною програмою) та ремонт покрівлі і фасаду дитячого навчального закладу «Пролісок».
За програмою співфінансування проведено поточний ремонт дороги комунальної власності в с. Мислині Новосілківської та Скірченської рад, ремонт доріг Брани-Довгів та Довгів-Борисквичі (Бранівської), автомобільної дороги Ржищів-Бужани-Скригове-Диковини-Буркачі-Мерва-Кутрів-Берестечко (Бужанівської). Лагодилися дороги в с. Пілгани та Скригове (в останьому самоврядний орган), півмільйона потрібно було для завершення ремонту доріг Квасів-Охлопів-Сільце на ділянці від с. Охлопів до с. Сільце (Квасівська), у напрямку Берестечко-Броди через с. Піски, де розташована рада, сполученням Берестечко-Новостав через Смоляву (центральна садиба), Колодеже-Жабче-Боремель, Жабче-Липа (сільрада Жабче). Ремонтом шляху займалися і в Мервинській сільраді, на що витрачено 300 тис. грн.
– Словом, чим багаті, тим і раді, – посміхається Тарас Васильович. – Хоча це далеко не всі наші кошти. Значні суми отримали заклади освіти, культури, медицини, спортивні організації, соціальні та комунальні служби. Важливою подією у 2018 р. в житті району стало відкриття оновленого футбольного поля в м. Горохів. На його відновлення з районного бюджету виділено 300 тис грн. для ГО «ВФСТ» «Колос». 
Необхідні кошти, до речі, вдалося акумулювати завдяки злагодженій співпраці депутатів та апарату райради: дохідну частину районного бюджету виконати в цілому на 116,3%.
Не менш гідні плани в органу самоврядування Горохівщини і на цей рік.

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото Віктора РАЙОВА: Тарас Щерблюк.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 61.5%
Пізно (1) - 7.7%
Яка різниця? (1) - 7.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (2) - 15.4%