Ліквідація «Свиноборонпрому» та чергова відставка Гунчика

Ліквідація «Свиноборонпрому» та чергова відставка Гунчика

Замість ДК «Укроборонпром» планують створити окремий державний орган з розширеними повноваженнями, після чого екс-губернатор Волині, директор 5 дивізіону цього державного підприємства Володимир Гунчик стане безробітним і вийде на пенсію.


Про майбутню ліквідацію держконцерну, керівництво якого зганьбилося масовими розкраданнями майна та закупівлею запчастин для техніки в Росії за у кілька разів завищеними цінами, заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос в ефірі «5 каналу». Про це з посиланням на прес-службу РНБОУ повідомили колеги з «Української правди».

Отже, ДП «Укроборонпром» отримав неофіційну назву «Свиноборонпром» після журналістсткього розслідування, котре засвідчило: перший заступник Секретаря РНБОУ Олег Гладковський (до літа 2014 р. – Свинарчук) закривав очі на оборудки ділків включно з його22-річним сином Ігорем Свинарчуком (дивом уникнув служби в армії!) на масові зловживання під час закупівлі запчатин для української військової техніки. В результаті ГПУ порушила кримінальну справу, а Президент Петро Порошенко звільнив Свинарчука-Гладковського-старшого з займаної посади.

Перед Великодніми святами вже в. о. керівника оборонного парламентського комітету Сергій Пашинський повідомив, що він із іншими нардепами зареєстрував у канцелярії парламенту проект постанови про ліквідацію ДП «Укроборонпром». Документ №10248 від 24 квітня 2019 р. підписали такі народні депутати: Сергій Пашинський, Іван ВінникТетяна ЧорноволВадим КривенкоАндрій ЛевусАндрій Тетерук та Юрій Береза.

Деякі аналітики припускають, що цей крок пояснюється намаганням самого Сергія Пашинського замести сліди тотальних злочинів, які творилися за нинішньої влади в системі оборонного комплексу держави.

«Замість держконцерну буде створений окремий державний орган з розширеними повноваженнями, якому будуть підпорядковані підприємства-учасники концерну», –  повідомив Сергій Кривонос, призначений Петром Порошенком замість Олега Гладковського.

За його словами, реформування ДК «Укроборонпром» сприятиме зменшенню корупційних ризиків у сфері ОПК:

«Відповідно до нового законопроекту буде ліквідовано велику кількість існуючих фірм-«прокладок».

Також він сказав, що законопроект передбачає підвищення рівня прозорості державного оборонного замовлення.

Слід зазначити, що з листопада 2018 р. пенсіонер Володимир Гунчик, якого Президент Петро Порошенко звільнив із посади голови облдержадміністрації 22 березня 2018 р., завдяки Олегові Свинарчуку-Гладковському в листопаді минулого року отримав в ДП «Укроборонпром» хлібну посаду директора 5 дивізіону, який курує виробництво та ремонт авіатехніки. Якщо концерн ліквідують, волинський губернатор стане безробітним і зосередиться лише на виконанні повноважень депутата облради від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Сергій ШРАМЧУК.

На фото «Економічної правди»: продукція ДП «Укроборонпром».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (405) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%