Справа про «волинсько-галицький сепаратизм»

Справа про «волинсько-галицький сепаратизм»

СБУ порушила кримінальну справу  через опитування КМІС «Думки і погляди жителів Галичини: квітень-травень 2019 року» як таке, що містить ознаки сепаратизму. Розслідування – триває! А от фейкове зібрання «матерів учасників АТО» належної правової оцінки за 2 роки так і не отримало!


В скандальному опитуванні, котре проводилося на замовлення газети «Дзеркало тижня», йдеться про «перспективи регіону» на кшталт «окремої незалежної держави» чи «приєднання до іншої держави».

Згодом генеральний директор КМІСу Володимир Паніотто повідомив, що СБУ після перевірки не виявила порушень за фактом опитування. Але Служба Безпеки України продовжує перевіряти опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке стосуються перспективи Галичини як окремої держави чи приєднання до іншої країни.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив речник управління СБУ Львівщини Олег Александров.

Правоохоронці допитали ряд осіб, залучених до цього дослідження. Заплановано проведення семантико-лінгвістичної експертизи.

«Ми не могли не зреагувати на вказане дослідження, оскільки після «галицьких асамблей», «антипольських масових виступів», підривів на Личаківському цвинтарі та інших спланованих і профінансованих спецслужбами країни-агресора провокацій, маємо певний досвід. Тим більш, що активність соціологів співпала в часі із рішенням Кремля розпочати паспортизацію мешканців окупованих територій», – написав він.

«За його словами, хто і що саме коментував з приводу перевірки, яка «нічого не виявила» – не відомо, але це точно не особи, уповноважені регіональним органом, який веде слідство.
«Не піддаємо сумніву права соціологів на професію, але в даному випадку всі крапки має розставити слідство», – додав Олег Александров, зазначає «Gazeta.ua».

Слід наголосити, що подібних як мінімум неоднозначних опитувань на Волині ніколи не проводилося. У той же час окремі проросійськи налаштовані громадські діячі збирали в нашій області і централізовано возили автобусами на Львівщину «солдатських матерів», які ще в вересні 2017 р. за вказівкою Кремля мали вимагати від української влади миру на Донбасі за будь-яку ціну. УСБУ у Львівській області за цим фактом теж порушувала кримінальну справу, але судячи з того, що всі організаторки та організатори цього шабашу на волі, слідчі не змогли знайти доказів провини апологетів «Русского міра»...

Портал «Волинь24» восени 2017 р. так повідомляв про цей інцидент:

«Мешканка Волині та член «Російського культурного центру» за російські гроші найняла пересічних громадян, як учасників фейкової акції зі збору коштів атовцям.

Службою безпеки України задокументовано та попереджено проведення в Україні чергової, режисованої в Росії, фейкової акції, спрямованої на розхитування ситуації в країні, - повідомляє прес-служба СБУ.  
За задумом російської сторони, 6-го вересня у м. Львові планувалося провести так звані «Збори матерів учасників АТО», під час яких піддати критиці державну політику, у першу чергу на Сході України, та закликати до припинення антитерористичної операції на будь-яких умовах.

Організатор заходу, мешканка Волині та одна з провідних функціонерів «Російського культурного центру», за російські кошти, найняла в якості учасників пересічних громадян.

За інормацією «Волинської правди», жінку звати Ольга Саган.

Оперативники спецслужби задокументували, що для «масовки» організатори найняли за чотириста гривень майже сто пенсіонерів та студентів, які повинні були імітувати ролі родичів учасників антитерористичної операції.

Жодного члена родини учасників АТО серед протестувальників не було. СБ України констатує, що чергова спроба створити «картинку» фейкового незадоволення українською владою для російських ЗМІ виявилися невдалою».

Світлана КОМА.

На фото порталу «Волинь24»: лучанка Ольга Саган у м. Львові.

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (405) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%