Сьогодні День прикордонника

Сьогодні День прикордонника

Герої-атовці вшанували пам’ять охоронців кордонів нашої Вітчизни

Сьогодні Україна відзначає День прикордонних військ України. З цієї нагоди у Луцьку на алеї Прикордонників, що біля центрального стадіону, зібралися українські бережники держави, чимало з яких пройшли горнило війни на Сході України.

Вони принесли квіти шани до пам’ятного знаку прикордонникам охоронцям кордонів нашої Вітчизни.

– Цей пам’ятний знак встановлено у 1984 році, – розповідає історію створення цієї меморіальної алеї Прикордонників екс-прикордонник Олег Різник. – Тоді ж за участю уродженця Запоріжчини, полковника, Героя-прикордонника Микити Карацупи й було прийнято рішення назвати цю центральну алею спортивного комплексу на честь прикордонників.

Багато хто прибув на зустріч у зелених беретах, у камуфляжах, з нагородами на лацканах. Усі надзвичайно скромні і небагатослівні. Багатьох із них призвали у Прикордонні війська у зв’язку з російською агресією на Сході України. Кожен мав свій фах, займався мирною працею. Та на поклик Батьківщини одягли військову форму, отримали бойову зброю, пройшли навчання на полігонах і заступили на охорону кордону у фронтовій частині України. Їм довелося боронити нашу землю в гарячих боях. Лише завдяки героїзму і злагодженості підрозділів, ці одважні воїни зірвали плани російських найманців, які намагалися створити ще один кривавий для українців котел…  Після служби у прикордонних військах більшість повернулись до звичного життя, цінують кожну мирну днину, знають, що і сьогодні право українців відсвяткувати Великдень і День прикордонника збройно боронять їх побратими на Сході України.

Вдивляємось в обличчя героїв: ніби й прості звичайні українці. Насправді ж кожен із них – героїчна особистість. Ці люди вберегли наші кордони і сьогодні творять українську державність.

Серед них Олександр Кузьма, Микола Шварц, Віталій Мараховський, Ярослав Бур’яненко, Степан Ройко, Анатолій Лозицький,  Володимир Великийчоловік, Юрій Федчук, Михайло Радчук, Віталій Вагель, Микола Савчук, Олександр Мельник, Анатолій Дорошук, Олександр Шевчук, Микола Хоміч, Сергій Гололюбов, Сергій Черкес, Михайло Боденко…

Хвилиною мовчання вшановують полеглих прикордонників… Кладуть червоні гвоздики до меморіального знаку… На прохання журналістів «Волинської газети» пригадують найекстримальніші дні своєї служби.

– Цей мій старшина у башті стояв із кулеметом, – мовить вусань. – Гарячий тоді видався ранок…

– А мій командир-майор виявив особливу сміливість, – каже на те старшина. – Завдяки таким, як він, ми і вберегли особовий склад…

Усі прикордонники цього прикордонного підрозділу з передової повернулися живими-здоровими і в цьому, як зазначають, заслуга і командирів, і професійна підготовка самих бережників кордону. Про декотрих, як Анатолій Дорошук, «Волинська газета» неодноразово писала. Зараз він очолює Цуманську ОТГ. Колишній лісівник-прикордонник з головою поринув у громадівські справи, дбає за інфраструктуру, дороги, побут жителів громади. І завжди пам’ятає про своїх побратимів…

Відзначати 30 квітня професійне свято прикордонників України почали з 2018 року. Ця дата обрана в пам’ятку про події кінця квітня 1918 року, коли слов'янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сікевича, звільнивши велику частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон УНР з Російською Радянською Республікою і Донською республікою.

А вже у цю п’ятницю, 3 травня відбудуться офіційні урочистості на честь Дня прикордонних військ України за участю особового складу Луцького прикордонного загону, який, до речі, 11 липня ц. р. відзначатиме 101 річницю від дня заснування у Луцьку прикордонної застави – 3 Волинської бригади Окремого Корпусу Кордонної Охорони Української Народної Республіки.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото автора: прикордонники-атовці біля пам’ятного знаку прикордонникам охоронцям кордонів нашої Вітчизни.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%