Німецька підтримка аграріїв

Німецька підтримка аграріїв

На територій Забродівської, Прилісненської та Цуманської об’єднаних територіальних громад планують реалізувати субпроект земельних питань Німецько-Українського агрополітичного діалогу.

Про це стало відомо під час робочої зустрічі директора департаменту агропромислового розвитку Юрія Горбенка із керівником субпроекту Крістофом Гільгеном, інформує Департамент агропромислового розвитку Волинської ОДА. 

На зустрічі також були присутні голова Забродівської ОТГ Микола Калачук, голова Прилісненської ОТГ Ігор Терещенко, голова Цуманської ОТГ Анатолій Дорощук, в.о. начальника ГУ Держгеокадастру Тарас Кантор, директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Микола Зінчук, заступник начальника управління містобудування та архітектури Степан Білан та помічник народного депутата Ірини Констанкевич  Орест Маховський, заступник директора департаменту АПР Юрій Юрченко.

Крістоф Гільген повідомив, що уже отримано дозвіл від Федерального міністерства харчування та сільського господарства (BMEL) на подальші дії та підтримку проекту, який буде тривати три роки. Волинь вибрана як пілотний регіон.

Субпроект земельних питань, який планують втілювати на Волині, буде включати проведення та організацію семінарів, конференцій, навчань щодо земельних питань. На такі заходу будуть запрошені німецькі та українські експерти, з якими узгоджуватимуть подальшу діяльність. У рамках проекту, волинська делегація у складі голів ОТГ та представників аграрних відомств відвідає Німеччину. Метою такої поїздки є обмін досвідом у сфері землевпорядкування.

Важливим компонентом субпроекту є охорона навколишнього середовища. На Волині багато торф’яників та болотистих поліських територій. У північній Німеччині переважають такі ж землі. Відтак, в рамках інформаційних поїздок волинську делегацію ознайомлять із досвідом використання малородючих ґрунтів.

Субпроект також передбачає фінансування на наукові розробки та прозорість у володінні земельними ресурсами.

Присутні голови громад розповіли про особливості своїх територій.

Резюмуючи робочу зустріч, Юрій Горбенко відмітив, що важливою складовою втілення субпроекту буде інвентаризація земель та прозорий аналіз землекористування. Це необхідно зробити спільно із службою Держгеокадастру. Дане питання є важливим для усіх територій.

Наш кор.

Фото з сайту Департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (405) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%