Іваничівська народна рада – нелегітимна?

Іваничівська народна рада – нелегітимна? Прокуратура оскаржила рішення депутатів у суді.
28 січня під час сесії Іваничівської райради місцеві обранці прийняли рішення про створення Іваничівської народної ради, загону самооборони народної ради та відкликання делегованих райдержадміністрації повноважень. Забракло голосів, аби висловити недовіру голові органу виконавчої влади району Лідії Томашевській, яка, до речі, є й депутатом обласної ради, де очолює фракцію «Єдиного центру».
Однак вже наступного дня у прес-службі прокуратури Волинської області повідомили: «Волинський обласний адміністративний суд визнав протиправними дії Іваничівської районної ради та голови районної ради щодо винесення на розгляд сесії ради 28 січня 2014 року, включення в порядок денний, обговорення та прийняття рішення про утворення Іваничівської  Народної ради, загону народної самооборони Народної ради та рішень з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні й відкликання повноважень Іваничівської районної ради, які делеговані Іваничівській районній державній адміністрації».
Волевиявлення іваничівських обранців, зазначають у прокуратурі, передбачало створення нелегітимного органу самоврядування, що суперечить Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». При спробі створити громадське об’єднання для охорони громадського порядку – порушили норми закону «Про участь громадян в охороні громадського  порядку і державного кордону». А «надаючи оцінку діяльності центральних органів влади,  вирішуючи питання про відповідність Конституції України законів та інших правових актів Верховної Ради України, звертаючись до міжнародних організацій» – «вийшли за межі повноважень, визначених Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» та порушили вимоги Європейської хартії місцевого самоврядування».
    Відтак голові Іваничівської районної ради Анатолієві Стадніку суд заборонив підписувати зазначені рішення і оприлюднювати їх.
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: Анатолій Стаднік.
P.S.  Із початку року, інформують у прес-службі, органами прокуратури на Волині подано 4 позови на протиправні рішення місцевих рад. З них 3 задоволено.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (66) - 86.8%
Пізно (3) - 3.9%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.3%