Позиція депортованих

Позиція депортованих 25 січня відбулося засідання ради товариства «Холмщина».
Як повідомив голова обласного товариства «Холмщина» (яке об’єднує депортованих 70 літ тому українців Холмщини та Підляшшя,  а також їхніх нащадків) письменник Микола Онуфрійчук, 25 січня у Луцьку під час засідання члени ради цієї організації  заявили, що головним винуватцем конфлікту в Україні є сьогочасна влада, яка своїми діями усугубила кризу в державі, загрозу її розколу, зірвала підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, прийняла закони, що грубо порушують конституційні права і свободи громадян України, її силові структури вдалися до переслідування, арештів, побоїв, убивств учасників мирного євромайдану, працівників ЗМІ.
Вийти з цього глухого кута можна і треба тільки шляхом переговорів. Засуджуючи антинародні, антидемократичні дії влади та ігнорування нею клопотань депортованих українці щодо розв’язання проблем, породжених примусовим їх виселенням, активісти товариства висловилися за відставку ряду Азарова, притягнення до відповідальності винних у смерті та побитті мирних демонстрантів і працівників ЗМІ , за звільнення політв’язнів, за підтримку опозиційних сил, учасників Євромайдану, утворюваних Народних рад, їх виконавчих комітетів, осередків самооборони та муніципальної міліції, за підписання Угоди з Євросоюзом у 2014 році, за проведення дострокових виборів Народного Парламенту та Народного Президента України. Висловлено бажання, аби Україна стала парламентсько-президентською республікою.
Рада затвердила план роботи та кошторис на поточний рік, яким передбачено подальше відродження та збереження історичної пам’яті про отчий край, вшанування своїх духовних святинь, борців за волю і незалежність України, спорудження мурованого храму Холмської ікони божої матері, проведення заходів, присвячених 200-літтю від дня народження Т. Г. Шевченка, 70-річчю масового нищення українських сіл на Холмщині та 70-річчю початку депортації етнічних українців зі свого прадавнього краю.
Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (64) - 87.7%
Пізно (2) - 2.7%
Яка різниця? (2) - 2.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.5%