Гармидер із «ГаРмИдЕром»

Гармидер із «ГаРмИдЕром»

«Ау! Сказане мільйонам» для театру «ГаРмИдЕр» перетворилося на «Ату!»?

Прес-конференція, котру нещодавно зібрав відомий далеко за межами Волині театр-студія Луцького районного Будинку культури із креативною назвою, цього разу була не з приводу чергової прем’єри чи перемоги – гармидерівці прийшли просити захисту.

Керівник Руслана Порицька одразу повідомила: «Сьогодні навіть важко  сказати вам «Доброго дня», бо день цей не є добрим…» А потім пояснила:

–  16 березня «ГаРмИдЕр» має покинути приміщення Луцького районного будинку культури, бо, за словами учасників театру, у виставі «Ау! Сказане мільйонам» вони озвучили судження, написані учасниками Євромайдану у соціальних мережах.


Уривок із вистави "Сенат шаленців".

– Це почалося 1 грудня після показу цієї документальної вистави. Вона побудована на дописах пересічних інтернет-користувачів, де піднімаються різні проблеми: від особистих до загальносуспільних. На репетицію перед показом ми прийшли надзвичайно схвильовані, бо події 30 листопада – силовий розгін на Майдані – не могли не торкнути. Тож у кінці ми дещо зімпровізували, – розповіла керівник театру.

13 січня Руслану Порицьку викликали в управління культури Луцької райдержадміністрації, де й попросили театр піти з Будинку культури, а 16 січня їй озвучили наказ про зміни у штатному розписі районного Будинку культури.


Підтримка гармидерівців.

Згідно з документом, Руслану Порицьку звільнять, «ГаРмИдЕр» також повинен покинути приміщення.

– Розумієте, знайти нове приміщення у Луцьку нам непросто, – каже керівник. – Адже театр потребує службових місць, де мають вміститися декорації для 15 вистав, технічне обладнання.

Опускати руки гармидерівці не будуть – обіцяють боротися до кінця.

До речі, підтримати  театр прийшов лідер гурту «Тартак», учасник Євромайдану Сашко Положинський, консул РП у Луцьку Кшиштоф Савіцкі, співачка Галина Конах.

– Я звертаюся з тим, щоб лучани не були байдужими, відстороненими від проблем, які є в місті та країні, щоб брали активну участь у змінах, що відбуваються в усій країні та рідному Луцьку. У нас багато проблем, за їх вирішення відповідаємо ми, – сказав Положинський.


Сашко Положинський, Юрій Моклиця, Руслана Порицька та Марія Доманська.


Сашко Положинський.

Самі  ж гармидерівці прийшли на захід у камуфляжі й театральних масках. Як пояснювали – відповідають безглуздістю на безглуздість.

Ситуацію згодом прокоментувала начальник управління культури Луцької райдержадміністрації Валентина Зінчук, котру безпосередньо й звинуватили гармидерівці.

– Працюю на цій посаді з квітня 2013-го. Тож за цей період моїм завданням було вивчити роботу цілого відділу культури та відповідно – підпорядкованих закладів. Працюючи над цим, побачила, що в нашому Будинку культури не все належно оформлено документально. Зокрема це стосується театру «ГаРмИдЕр».


Нагороди театру. Точніше - лише маленька частинка...

Якщо це театр, то, відповідно, він дає вистави і продає квитки. Коли ж приходила перевіряти, то побачила: квитки зроблені не ліцензійними фірмами, а просто надруковані на комп’ютері. Мене, правда, пропускали безкоштовно... Я бачила дві вистави «ГаРмИдЕру». Згідно з наказом №452 від 7 липня 1999 р., є чітко прописані правила виготовлення та відпуску квитків. Тож вони мають друкуватися у ліцензійних організаціях і облікуватися у нашій централізованій бухгалтерії. На жаль, донині жоден квиток не оприбутковувався.

Я викликала директора БК і керівника театру Руслану Порицьку. Пояснювала, як мають зробити все згідно з інструкцією. Очевидно, вони зрозуміли, що це для них не надто важливо. Я поставила умови владнати все до 1 січня. Їх не виконали, система не налагодилася, відповідно я прийняла рішення, що нам такої штатної одиниці у Будинку культури не потрібно. Самі розумієте: я не хочу мати справу із правоохоронними органами.

Саму виставу «Ау! Сказане мільйонам» я не бачила. Не можу пояснити, чому вирішили, що саме за це Руслану Порицьку звільняють.

Окрім того, керівника театру не так давно офіційно оформили на роботу. Раніше гармидерівці працювали на громадських засадах, тож мав би бути договір про оренду, якого теж нема.

Та й ніхто їх із Будинку культури не виганяє. Проте й не можна допустити, аби це було незаконно.

У відповідь на запитання про те, чи можна так із театром, котрий за роки роботи вже став гордістю Волині, Валентина Михайлівна сказала:

– Так, вони талановиті люди, хороші. Але зрозумійте правильно вже сам вислів: «Луцький театр виселяють із районного Будинку культури». Луцьк – не район! В принципі, жодну виставу гармидерівці так і не поставили для сільського глядача. Та й сільський глядач не розуміє таких філософських постановок. Це прості люди, які хочуть у закладах культури відпочивати, бачити гарних діток, які виступають на сцені. Це має бути їм доступно.

Світлана ДУМСЬКА.

Від редакції. Проблема «ГаРмИдЕру» розглядалася й за кілька днів, під час зустрічі керівників громадських та неурядових організацій Волині. Вирішили відділити зерно від полови та звернутися до керівників районної і обласної влади негайно вивчити ситуацію та допомогти театрові. Але зараз у країні такий гармидер, що руки до «ГаРмИдЕру» не доходять. Проте рано чи пізно – таки дійдуть!

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%