Зуб за зуб

Зуб за зуб

Побачивши власну кров, брат кинувся з ножем на брата.

Холостякував, ніде не працював, любив випити – так розказували на Ратнівщині про чоловіка, який і так був у полі зору міліції, мав судимість, а цього разу ледь не вбив рідного брата.

Почалося все стандартно: трьох чоловіків зібрала одна пляшка. Однією, звісно, не обійшлося. Бо на природі біля ставка та за душевною розмовою горілка п’ється, як вода, навіть краще.

Словом, посиділи чоловіки, пора й по хатах розходитися. Двоє братів пішли до батьківського дому, де один із них продовжував холостякувати і з татом-пенсіонером хазяйнувати.

Та вже як родичі на подвір’ї опинилися, між ними сварка спалахнула. «Так от воно що! Получай!» – у якусь мить вигукнув той із братів, котрий був одружений. Холостяк від несподіванки, алкоголю і твердого кулака впав, обличчям стукнувшись об лавку. Вдарився так сильно, що розсік брову та лишився без зуба.

А доки приходив до тями, доки міркував, як помститися, одружений сів собі на лавку та й сидів, одним оком за братом спостерігаючи.

«Коли він підвівся, перше, що я побачив, – кров, котра юшила з брови. Та не встиг і слова сказати, як помітив лезо!» – пригадував потім.

За мить холостяк замахнувся 30-сантиметровим ножем, якого знайшов на лавці. Родич хотів захиститися, підставив ліву руку – ніж ковзнув та опинився в лівому боці одруженого.

Устромивши лезо в брата, холостяк, утім, не спішив допомогти. На крики та зойки позбігалися люди. Примчав і син одруженого. Поміг закривавленому батькові дійти до хати. Дружина викликала «швидку». І потерпілого повезли до лікарні.

– Він ні в чому не винен. Я сам на ножа настромився! – потім вигороджував одружений свого брата. Втім експертизу не обманиш. Те, з якою силою і під яким кутом увійшло лезо в тулуб жертви, свідчило: удар був завданий сторонньою особою.

– Так, це брат мене стукнув. Після того, як я його штовхнув на лавку. Та вбивати він наміру не мав. Просто необережно із ножем поводився, – продовжував одружений рятувати холостяка. На тому, здавалося, й зійшлися.

Горезвісного ножа в літній кухні потім забрали як знаряддя злочину. Сліди крові на ньому виявили. Брат просив суворо не карати брата.

Кримінальний кодекс передбачає за умисне тяжке тілесне ушкодження від 5 до 8 років тюрми. Однак судді зважили на прохання потерпілого та щире каяття обвинуваченого й оголосили вирок: замість п’яти років позбавлення волі – трирічний іспитовий строк.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.  

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%