Польські ліки: звідки приїхали, туди й повернулися…

Польські ліки: звідки приїхали, туди й повернулися…

«Skandal na granicy!». З таким заголовком польська «Gazeta Wyborcza» 31 січня ц. р. повідомила про те, що українські митники не визнали гуманітарним вантажем подарунки мешканців м. Любліна для парафіян Римсько-католицької церкви в Києві. Найцікавіше, що організовував збирання допомоги та транспортування її в столицю України отець Стефан Батрух – керівник позаурядової організації «Фундація духовної культури Пограниччя», котра торік так і не змогла провести на українсько-польському кордоні в повному обсязі традиційних «Днів добросусідства»…


Отже, польські колеги-журналісти повідомили, що «українські митні органи не пропустили через кордон бус із ліками та теплим одягом для мітингарів на київському Майдані. Причина? Парафія в Києві, куди прямували дари, не є фігурантом реєстру гуманітарних організацій.
Кілька днів у Любліні триває збір ліків та одягу для потреб протестувальників на київському Майдані. Організатори закликали приносити перев’язувальні матеріали, засобів для зняття болю та антибіотиків, а також вітамінів. Потребували також зимового одягу, теплих рукавиць, взяття і тому подібного. Але натрапили на певні труднощі. Дарів не пропустили через кордон на переході в Гребенному (Львівщина). Представники українських митників повідомили, що парафія, куди ми везли вантаж, не зареєстрована в реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, – повідомив ксьондз Стефан ба трух з «Фундації духовної культури Пограниччя», один зі співорганізаторів акції.
Особи, які керували транспортом та відповідали за вантаж, поїхали на інший пункт пропуску – в Медику, але й там не вдалося проїхати з подарунками в Україну. З тієї ж причини, що й у Гребенному. В результаті бус із гуманітарним вантажем замість Києва був змушений поїхати в Люблін».
Варто нагадати, що греко-католицький священик Стефан Батрух торік брав активну участь в організації чергових «Днів добросусідства» на українсько-польському пограниччі. Проте після того, як уродженець та житель м. Запоріжжя Іван Шемет із шовіністичної проросійської організації в Луцьку вимазав курячим яйцем піджак Президента РП Броніслава Коморовські (глава сусідньої держави разом із українським віце-прем’єром брав участь у заходах, присвячених 70-річчю «Волинської трагедії»), то керівництво прикордонної гміни Мірче Грубешівського повіту Люблінського воєводства в односторонньому порядку та як вияв протесту скасувало всі заходи між іваничівським с. Кречів та грубешівським с. Крилув. І хоча й тоді було зрозуміло, що провокація була вчинена ворогами польсько-українських взаємин на міжрегіональному рівні, окремі діячі в сусідній державі демаршем покарали не мешканців Запорізької обл.., а простих волинян… Лише через який час доволі скромно та в усіченому варіанті «Дні добросусідства» у серпні 2013-го відбулися по обидва боки р. Західний Буг у Шацькому р-ні (с. Адамчуки) і Влодавському повіті (с. Збереже).
Відтак, демарш одних завершився дуже схожим демаршем інших.
Роман УСТИМЧУК.
На фото з «Gazeta Wyborcza»: зібраний у Любліні вантаж львівські митники не вважають гуманітарною допомогою.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (64) - 87.7%
Пізно (2) - 2.7%
Яка різниця? (2) - 2.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.5%