Не платив, бо не хотів

Не платив, бо не хотів

Після втручання прокуратури «неслухняний орендар» платитиме територіальній громаді на Ківерцівщині більшу орендну плату. 

Маневицька місцева прокуратура вжила заходів задля захисту інтересів держави, зобов’язавши орендаря внести зміни до договору оренди землі відповідно до вимог чинного законодавства.
«Ківерцівський районний суд розглянув справу за позовом місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації до громадянина, який тривалий час орендував за договором земельну ділянку водного фонду площею 46,55 га на території Тростянецької об’єднаної територіальної громади Ківерцівського р-ну, однак сплачував орендну плату значно нижчу від розміру, встановленого чинним законодавством», – зазначає прес-служба прокуратури області.
Фабула справи – банальна. Договір оренди було укладено давно, але, починаючи з квітня 2017 р., орендар ухилявся від внесення змін до договору оренди землі в частині зазначення нормативної грошової оцінки, затвердженої відповідним рішенням Ківерцівської райдержадміністрації, оскільки від вартості землі залежав розмір плати за землю. Незважаючи на те, що до призначення на посаду голови Ківерцівської райдержадміністрації Валерій Ткачук працював на чолі саме Тростянецької сільради, чомусь ніяких аргументів для «неслухняного орендаря» не знайшов. Як, власне, і нинішній очільник громади Олександр Ковальчук.
Та ухвалою суду провадження в справі закрито, оскільки громадянин добровільно виконав позовні вимоги прокурора. До договору оренди таки внесені зміни щодо розміру нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки, відсотку сплати орендної плати та порядку її внесення.
«Відтак, якщо упродовж 2015-2018 рр. він усього сплатив за оренду приблизно 14 тис. грн (трохи більше 4 тис. грн на рік), то тепер щороку платитиме понад 27 тис. грн. За втручання прокуратури інтереси територіальної громади захищено», – наголосили в Прокуратурі Волинської області.
А що орендовані ставки біля с. Тростянець багаті рибою, то це підтверджують знавці риболовлі. Стверджують, що вдається часом піймати навіть кілька кілограмові щуки!

Сергій ШРАМЧУК.

На фото автора: перехрестя у с. Тростянець, за яким зліва – орендовані ставки.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%