Колись газети писали

Колись газети писали

100 років тому

Економічний стан

Перед Першою світовою війною у Луцьку проживало 22480 осіб. Чималі розміри мало ремісниче виробництво. Станом на 1 січня 1914 р. у Луцьку нараховувалося 995 ремісничих закладів, на яких працювали 1043 робітники і 872 учні, процвітав візниковий промисел. За історичними джерелами, у Луцьку тоді функціонувало десять фабрик і заводів (3 тис.439 робітників), а обсяг промислової продукції сягав 2,4 млн крб. Великими підприємствами в Луцьку були чавунно-ливарний завод братів Свободів, цегельний завод Старчевського, тартак, паровий млин Глікліха, паркетна фабрика, два пивоварних заводи, інші кустарні майстерні з ручною працею.


На фото із сайта www.etoretro.ru: ось так виглядав у 1914-16 рр. завод пивовара Шнайдера у Луцьку (нині спиртзавод).

75 років тому

Створити польську більшість у Східній Малопольщі

Львів, дня січня 1939 р.

Командування округу корпусу №VI.Л. дз. 370/таєм. орг. пв.

Окружне Управління Ф(ізичного) В(иховання) і Військової) Підготовки)

Створення істотної польської більшості навіть у кількох повітах Східної Малопольщі мало б велике значення як з точки зору зовнішньої, так і внутрішньої політики… Це велике і важливе завдання є цілком можливим для виконання ще до закінчення 1941 року, тобто до перепису населення. Засоби:

1) навернення зрушених польських душ, 2) акції сільської шляхти. З цією метою належить: …збільшити акції погоджувальних комітетів до максимуму, об'єднуючи навколо цієї праці всі угруповання громадянського суспільства, військо і адміністративну воєводську та місцеву владу, забезпечити допомогу центральної влади; …організувати якнайбільшу кількість гуртків сільської шляхти; …провести контроль метричних книг від 1863 року;… новоприйнятими душами треба відповідно опікуватись.

(Микола Сивіцький. Історія польсько-українських конфліктів)

65 років тому

За щасливе польське село!

Ось такий плакат був поширений у Польській Народній Республіці, який закликав: «Молоде, вперед до боротьби за щасливе соціалістичне польське село». 1949 р.


Фото із сайта polskaprl.rejtravel.pl

45 років тому

Пора екзаменів

Майбутні педагоги зустріли цьогорічну сесію у всеозброєнні. Комітет комсомолу ще у вересні застеріг: «Зверніть особливу увагу на суспільні науки!». Попередження виявилося вчасним і було взято курсовими бюро до уваги. А сьогодні на факультетах успішно пожинають результати колективних зусиль: студенти складають екзамени з історії КПРС, з політекономії та філософії.

(«Молодий ленінець», 1969 р.)

10 років тому

Замість базару – центр торгівлі

На нещодавній оперативній нараді Луцький міський голова перспективним завданням на недалеке майбутнє назвав потребу в розробці концепції майдану довкола Луцького замку… Цілком можливо, що зміниться місце розташування Центрального ринку Луцька. Міський голова вважає, що на його нинішньому місці необхідно створити центр торгівлі з народними промислами.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5 років тому

Фірташ знайшов заміну

Втрата компанією «РосУкрЕнерго» позицій на газовому ринку стала приводом для розчарування Дмитра Фірташа своїми покровителями із Секретаріату Президента і Партії регіонів, вважають політичні експерти. Новим фаворитом опального олігарха вони називають екс-спікера парламенту Арсенія Яценюка.

(«Волинська газета», 2008 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській обл.

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (70) - 86.4%
Пізно (3) - 3.7%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.2%
Мені байдуже (4) - 4.9%