Літературно-музична вітальня

Літературно-музична вітальня

«Поетична дорога Петра Маха»

21 травня у читальній залі бібліотеки відбулася літературно-музична вітальня «Поетична дорога Петра Маха», приурочена до 85-ї річниці від дня народження письменника в рамках проекту «Літературні читання».

Її слухачами стали студенти луцької філії медичного коледжу «Монада» та учні школи № 1 м. Луцька, в якій навчався відомий поет-пісняр.

З творчістю відомого волинського письменника школярі та студенти познайомилися не за шкільною програмою, а з перших вуст слухали розповіді про життєвий та творчий шлях письменника, спогади вдови – Марії Мах, яка впродовж багатьох десятиліть очолювала книгозбірню, та письменника Сергія Цюриця.

На заході демонструвалася відеопрезентація з фото сімейного архіву Петра Маха, лунали записи пісень на слова поета у виконанні волинського співака, народного артиста України Валерія Маренича та гурту «Награш band».

У виконанні учнів та студентів звучали вірші волинського поета, присвячені матері, дружині, сину, Волині, Україні. І хоча народився Петро Петрович Мах в селі Корхів Білгорайського повіту Люблінського воєводства (тепер Польща), він, опинившись волею долі на Волині, душею і творчістю прикипів до нашої землі. Чимало віршів Петра Маха присвячено малій батьківщині.

Творчість Петра Петровича – невід’ємна складова українського літературного процесу. Даниною поету стало відзначення його преміями ім. Олександра Гаврилюка та ім. Агатангела Кримського. Нагороджений ювілейною медаллю та Почесною Грамотою Верховної Ради України, відзнакою Президента України.

В його житті були злети і падіння, заздрощі та ревнощі побратимів по перу, міфи щодо особистого, приватного та професійного, громадського життя, в яких дивовижно перепліталися правда і вигадка.

Саме з такою непересічною творчою особистістю могли познайомитися слухачі літературно-музичної вітальні. Долучитись до творчого доробку письменника допомогла книжкова виставка «Поетична дорога Петра Маха».

Наш кор. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%