Книгарні – для книг

Книгарні – для книг


Прокуратура домоглася скасування рішення Луцької міськради про продаж приміщення книгарні «Освіта» в Луцьку.

Як повідомлялося раніше, приміщення на пр-ті Волі продали за 7,7 млн грн київській компанії ТОВ «Санеко Груп». При цьому саму книгарню мали «переселити» десь на пр-т Перемоги.
Засновником «Освіти» є обласна держадміністрація, а от приміщення – власність місцевого самоврядування м Луцька. Орендна платня тут встановлена в розмірі 1 грн на рік, і це чітко визначено чинним законодавством про підтримку книгорозповсюдження. Тож своє рішення міська рада обґрунтувала тим, що книжкова крамниця не приносить прибутків до бюджету. 
Але такий спосіб поповнення міської казни викликав у населення рішучий супротив, тож за справу взялася прокуратура Волинської області.
Спочатку справу розглядали у Господарському суді Волинської області, потім – у Північно-Західному апеляційному господарському суді. Обидві юридичні установи задовольнили позовні вимоги Луцької місцевої прокуратури щодо визнання незаконним і скасування рішення Луцької міської ради від 29 серпня 2018 р. №46/1 «Про приватизацію нежитлового приміщення загальною площею 174,4 кв.м на пр. Волі, 8 шляхом продажу на аукціоні без умов».
«Реагуючи на суспільний резонанс та захищаючи інтереси громади міста Луцька, місцева прокуратура звернулася до суду, аби унеможливити продаж приміщення, в якому з 1959 року знаходиться книгарня», – інформує прес-служба прокуратури Волинської області.
Вирішивши продати приміщення на аукціоні, Луцька міська рада порушила вимоги чинного законодавства, адже продаж таких приміщень заборонений. 
Так, Законом України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» заборонено відчуження приміщень, в яких перебувають книгарні й підприємства книгорозповсюдження, засновниками яких є органи державної влади, місцевого самоврядування, об’єднання громадян, трудові колективи, а також творчі спілки. 
Окрім того, на відчуження такого комунального майна діє встановлений Верховною Радою України мораторій.  
Отож прокурори в суді домоглися визнання рішення Луцької міської ради про продаж приміщення книгарні незаконним та домоглися його скасування.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото Романа УСТИМЧУКА: «Освіта» – на своєму законному місці.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (233) - 86.9%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (7) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.4%