Курйози шести інавгурацій

Курйози  шести інавгурацій

Що означають двері, котрі зачиняються перед носом, падіння солдата та посвідчення?

Любителі конспірології уважно стежили за всіма дрібницями під час складання присяги новообраним главою держави. Слідом за Віктором Януковичем і Петром Порошенком Володимира Зеленський 20 травня 2019 р. також запам’ятався символічним випадком.
Отже, посвідчення особи нового Президента України Володимира Зеленського за протоколом лежало на червоній подушечці, яку тримав у руках один із військовослужбовців. Але «ксива» гладенька, як і тканина, тому документ непомітно упав на підлогу Верховної Ради України. Хтось із фракції «Самопомочі» підняв його і поклав на місце. Більше він не падало.
Що може означати цей знак, покаже найближче майбутнє. Одні припускають, що правління Володимира Зеленського буде неефективним. Інші переконані, що це знак: Володимир Олександрович за посаду не тримається. А треті, яких переважна більшість, узагалі не звернули увагу на цю дрібницю.
Але раз ми вже згадали про посвідчення, яке впало, слід навести випадки, які ставалися з іншими гарантами Конституції. «BBC News Україна» оприлюднює цікавинки та курйози, які траплялися на попередніх інавгураціях.
5 грудня 1991 р. клявся у вірності Українській державі перший Президент Леонід Кравчук Тоді сценарій урочистого заходу вигадували на ходу.
«Вже на першій інавгурації започаткували традицію, коли Президент присягає, поклавши руку на Конституцію та Пересопницьке Євангеліє. Оскільки Конституцію України прийняли значно пізніше – у 1996 р., то на першій інавгурації використовували Конституцію… УРСР», – зазначається.
Леонід Кравчук відмовився від пишного застілля і наступного дня полетів у Біловезьку Пущу, щорб із Борісом Єльциним і Станіславом Шушкєвічом припинити існування СССР.
Леонід Кучма-1 отримав у парламенті атрибути президентської влади 10 липня 1994 р. Тоді все пройшло досить скромно: Леонід Кучма зайшов до зали Верховної Ради України через бокові двері без почесної варти. Він був без першої леді Людмили Кучми, а під час присяги клав руку на Пересопницьке Євангеліє. Гімн цього разу виконував оркестр без слів. Після офіціозу президентство гучно відсвяткували в Маріїнському палаці.
30 листопада 1999 р. – «друге пришестя» Леоніда Кучми вирізнялася помпезністю. Інавгурацію організували не в приміщенні парламенту, а в столичному палаці «Україна». Глава держави вперше отримав нагрудний знак, булаву та печатку Президента України. Відзначили подію вишуканим застіллям.
Третій президент України – Віктор Ющенко – склав присягу 23 січня 2005 р. після «Помаранчевої революції» та третього (!) туру виборів. Процедура отримання владних повноважень проходила в два етапи: спочатку урочистості пройшли в будівлі парламенту, де Віктор Андрійович поцілував і Пересопницьке Євангеліє, і Конституцію України. А потім Віктор Ющенко з дружиною, дітьми та найближчими соратниками пішов на Майдан Незалежності, де виступив на мітингу. Ввечері відбувся пишний банкет.
Під час інавгурації Віктора Януковича 25 лютого 2010 р. двері парламенту закрилися перед самим його носом і ледь не вдарили. Ще один конфуз стався після того, як під час урочистостей із нагоди 9 травня на Віктора Федоровича впав масивний траурний вінок. 
«Четвертий Президент на церемонії не співає Гімн України, хизується атрибутами влади, а посвідчення глави держави, яке, за традицією, мав віддати солдатові почесної варти на зберігання, поклав собі у кишеню. Зала парламенту, де відбувалася інавгурація, була напівпорожньою, оскільки опозиція проігнорувала урочисте засідання», – нагадує «ВВС News Україна». 
Увечері в «Українському домі» відбулося урочисте прийняття з ріками спиртного і горами делікатесів.
У результаті до кінця терміну повноважень Віктор Федорович не добув і втік у Росію. Конспірологи пояснили це й дверима, що зачинялися.
А коли в Верховну Раду України 5 літ тому крокував Петро Порошенко, то втратив свідомість і випустив карабін Сімонова з рук військовослужбовець почесної варти. Це було 7 червня 2014 р., на вулиці стояла неймовірна спека, а солдатів Президентського полку муштрували кілька діб поспіль… Увечері того ж дня Петро Олексійович теж організував щедре частування для обраних, але – в «Мистецькому арсеналі».
Петро Порошенко не закінчив перемогою війну на Донбасі ні через 2 тижні, як обіцяв, ні до останнього дня перебування на посаді… Це охочі до потаємних знамень пояснили саме падінням солдата…
Що може означати посвідчення Президента України Володимира Зеленського, яке впало і було підняте однією з парламентських фракцій, партії, яку очолює Андрій Садовий і який уже заявляв, що готовий бути новим Прем’єр-міністром України?
Найближче майбутнє покаже. В усякому випадку, Володимир Зеленський, як і Леонід Кравчук, після інавгурації банкету не організовував.

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Радіо «Свобода», прес-служби Президента України, «BBC News Україна», телеканалу «Інтер», агенцій УНІАН і «Укрінформ»: солдати почесної варти, один із яких тримає подушечку з президентським посвідченням; Леонід Кравчук і радянська конституція; Леонід Кучма демонструє «ксиву»; перша президентська булава; промова Віктора Ющенка на Майдані Незалежності; Віктор Янукович у дверях, які зачиняються; падіння солдата за Петра Порошенка; подушечки в руках військовослужбовців, із яких упало посвідчення Володимира Зеленського.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%