Рівних нема!

Рівних нема!


Нещодавно на базі корпусу №2 Волинсьткої обласної клінічної лікарні що в с. Боголюби Луцького р-ну, відкрито реабілітаційне відділення.

 З цієї нагоди тут побували очільник медзакладу Іван Сидор, голова облради Ігор Палиця (завдяки його благодійному фонду «Тільки разом», який очолює Олександр Товстенюк, профінансовано певний комплекс  робіт). Освячення центру здійснив Митрополит Луцький і Волинський ПЦУ Михаїл.
– Уявіть собі: складна операція, пацієнт пролежав на операційному столі під лампами 7 годин. Вже через 10 днів його треба виписувати. Вдома він відновлення повноцінно не пройде, працювати в повну силу не зможе, тому потрібна професійна реабілітація, – пояснює Іван Сидор. –  Ідея спорудити Центр реабілітації виникла давно, проте на заваді в її реалізації став брак фінансування. Власними силами лікарня залучила кошти для початку робіт, після чого  успіхи закладу помітив голова облради Ігор Палиця, з ініціативи якого з бюджету області профінансували облаштування центру. Загальна вартість проекту становить щонайменше 10 млн грн: 3,5 із них виділили з волинської казни, решту залучили від бізнесменів, меценатів, спонсорів.На переконання Івана Миколайовича, котрий, до речі, ініціював відкриття цієї специфічної лікувальної установи, подібного центру у Західному регіоні України нема. Він з повним правом може конкурувати з оздоровницями європейського типу. 
Високу оцінку закладу «поставив» й Ігор Палиця. 
Незадовго до цієї важливої події в житті медичної громадськості нашого краю та всіх волинян ми мали нагоду порозмовляти з заступником головного лікаря обласної клінічної лікарні Миколою Юрком.   
– Перед тим, як відкрити реабілітаційний центр для учасників АТО/ООС  та інших категорій населення, ми при допомозі лісівників Ківерцівського лісгоспзагу озеленили територію, – починає свою розповідь Микола Кіндратович. – Розуміємо, що контингент пацієнтів буде непростий. Хлопцям, які пройшли пекло війни не так просто адаптуватися. Тиша може спричиняти більші психологічні зриви, ніж щоденні обстріли на фронті. До них вони звикли. А тут раптом спокій: можливо, оманливий?
З цією метою для центру закупили спеціальне обладнання для фізичної реабілітації. Важливе значення мають прогулянки, особливо для людей, які мають серцево-судинні патології, після інфарктів, стентувань, а також пацієнтів з опорно-руховими проблемами. Свіже повітря сприятиме швидшому оздоровленню. Ремонт в реабілітаційному центрі, де передбачено 20 ліжко-місць, зробили на славу! Око вабить стерильна білизна стін, підлога виблискує новою плиткою. Ідеальна чистота і в палатах, і в фізкабінетах, і в кімнатах, де пацієнти прийматимуть водні процедури. Вражає і сучасна новітня техніка зарубіжних фірм, яка стане досить помічною для медперсоналу реабілітаційного центру, завідувачем якого призначено молодого спеціаліста Тараса Ікала. У його придбанні вагому допомогу надав народний депутат України Олег Ляшко. Саме за його наполяганням Кабінет Міністрів України виділив 3.5 млн грн.
– Мені хотілося б зауважити, що ідея створення на базі нашої лікарні реабілітаційного центру належить Івану Миколайовичу, – доповнює свою розповідь Микола Юрко, роблячи для нас своєрідну екскурсію своєю установою. – Він людина досить активної життєвої позиції, до ініціативних пошуків підштовхує і нас, не дає сидіти на місці. Зрештою, такі вимоги диктує день сьогоднішній.

Олег ЛОКАЧУК.

На фото Сергія ЦЮРИЦЯ та Віктора РАЙОВА: заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні Микола Юрко; у кабінетах реабілітаційного центру. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%