Вулкан камінь-каширського значення

Вулкан камінь-каширського значення

Чи можна йти вперед із повернутою назад головою?

У конференц-залі Камінь-Каширської райради відбувся круглий стіл із питань децентралізації, зокрема – створення ОТГ у районі та перспектив повіту з центром у м. Камені-Каширському. На ній побували і наші кореспонденти.

Одразу зазначимо, позавчора дискусія вийшла гарячою. Ініціатором круглого столу стали авторитетні вихідці із Каменя-Каширського. Серед них екс-депутат Верховної Ради України Микола Потапчук, колишній керівник району та екс-очільник Федерації профспілок області Іван Карпомиз, доктор політичних наук Валентин Малиновський та фінансовий експерт Василь Гром, експерт комунікацій Асоціації міст України Тамара Зубенко. Саме на її прохання нинішній очільник Камінь-Каширської райдержадміністрації Валерій Дунайчук і скликав це зібрання. Як Валерій Савович розповів журналістам, обдзвонив усіх депутатів районної і міської рад, та з них прийшла тільки половина. Зате відгукнулися на цей заклик голова райради Віктор Сус зі своїм апаратом, голови сільських рад, депутати різних рівнів, журналісти, небайдужі містяни.
Обговорення перспективного плану формування територіальних громад і субрегіонального рівня відбувається не вперше, та ні до чого не приводить через, як мовили виступаючі, небажання міської ради створювати ОТГ за участю прилеглих сіл. Досі сформовано тільки одну Гуто-Боровенську ОТГ, натомість потрібно п’ять. Через те вже втрачено мільйони гривень державної субвенції. Та, як зазначали виступаючі, через впертість і небажання радівців місто вперше за всю історію існування може втратити свій об’єднавчий статус і взагалі не стати у майбутньому повітовим центром.
Ця тема вже настільки набила оскомину, що дехто з промовців зривався на крик. Нарада-зустріч керівників району, представників міської і сільських рад, депутатів обласної, районної, міської рад за участі експертів з обласного центру стала вулканом місцевого значення. 
«Бездіяльність голови і депутатів міськради стане могильником району і міста!» – так заявив екс-депутат Верховної Ради України Микола Потапчук. 
– На початку року прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про підготовку до створення в Україні 100 об’єднаних районів (повітів), – мовив Микола Леонтійович. – У зв’язку з цим була проведена певна робота щодо збільшення на Волині повітів з трьох до чотирьох. Сьогодні цей процес підтримується на рівні Києва і області, і велика заслуга у вирішенні цього питання належить народному депутату України Ірині Констанкевич. Є припущення, що найближчим часом на законодавчому рівні будуть визначені терміни закінчення процесу формування ОТГ, зокрема добровільне створення повітів до 1 жовтня ц. р., бо надалі найбільш імовірно усе це буде відбуватися в примусовому порядку без виділення впродовж 5 років інфраструктурних субвенцій.На Волині сьогодні діє 51 ОТГ. Найкращих результатів в області досягли представники Любешівського району, і вони вправі претендувати на створення центру повіту у Любешові. Адже, як вже зазначалось, у нашому районі склалось найгірше становище щодо формування ОТГ, де створена лише одна Гуто-Боровенська об’єднана громада. Разом з тим вже дві сільські ради фактично перейшли до Маневицького району. Найбільш неприємним у цій ситуації є те, що керівники міста, частина депутатів відмовляються займатися цим об’єднавчим процесом. На думку багатьох, головна причина відмови полягає у великому бажанні голови міської ради Василя Бондара залишитися на своїй посаді до наступних місцевих виборів наприкінці 2020 року, але прискорене створення об’єднаних громад змінить ці терміни. А ще до того ж велика заробітна плата керівника міста (середня за минулий рік становила 25 тис. грн.), яку так важко втрачати, та його заступників, які отримують не набагато менше…
У зв’язку з відмовою Василя Бондара створювати ОТГ громада міста і депутати стали заручниками існуючої ситуації…
Ось такий спітч у бік міського голови фактично робили усі виступаючі. А серед них суддя Камінь-Каширського окружного суду Віктор Гордійчук, голова районної ради Віктор Сусь, вищеназвані представники обласного центру, депутати районної і міської ради, які прийшли на круглий стіл.
На жаль, діючого очільника міської ради Василя Бондаря на цьому круглому столі не було, оскільки у той час він у справах поїхав до Луцька. Тож почути його аргументи нам не вдалося. Щоправда, від його імені роздумами про недоцільність створення Камінь-Каширської ОТГ за участю поблизьких сільських рад поділився перший заступник міського голови Микола Шворак.
Загалом же учасники круглого столу прийняли ряд рішень, зокрема, про створення робочої групи і негайне формування інших чотирьох ОТГ Камінь-Каширського району, звісно, боротьба на всіх рівнях за статус повіту з центром у Камені-Каширському.
Детальніше про всі перепетії ОТГівського круглого столу – у наступному номері.

Володимир ПРИХОДЬКО,
Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото Віктора РАЙОВА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%