Україна – це Європа

Україна – це Європа


До Дня Європи 15 травня у коледжі відбулася інформаційно-просвітницька година на тему: «Знай про Європу більше!».

День Європи відзначається у країнах Європейського Союзу 9 травня. В Україні – у третю суботу цього місяця. Цікаво, що наша країна – єдина, яка відзначає це свято, офіційно не перебуваючи серед членів Європейського Союзу.
Як виник ЄС? Спершу країни-засновники спілки – Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Бельгія та Люксембург – замислили створити спільний ринок для вугілля та сталі, яку вони видобували шляхом скасування податків на імпорт та експорт.
Ідея була частково економічною, вона надійшла від міністра закордонних справ Франції Робера Шумана лише через 5 років після закінчення Другої світової війни. Але були і політичні підстави, – сподівання, що поєднання економічних інтересів Франції та Німеччини зменшить ризик нового конфлікту.
Перші 6 країн-членів поглибили економічні відносини, заснувавши Європейську економічну спільноту з відповідною угодою у Римі в 1958 р.
Єдиний європейський акт 1985 р. постановив створити спільний ринок. Маастрихстська угода 1992 р. стала народженням Європейського Союзу за участі 12 країн. Вона ж вказала дорогу до економічного та монетарного об’єднання.Під час заходу студенти розширили свої знання про Європу та країни, які входять до складу Європейського Союзу, здійснили віртуальний екскурс у глиб віків та познайомилися з відомими українцями, які у свій час активно творили історію сучасної Європи.
А запрошений гість – старший викладач кафедри документознавства і музейної справи, заступник декана факультету історії, політології та національної безпеки СНУ імені Лесі Українки Тетяна Яцечко-Блаженко розповіла студентам про Європейський з’їзд монархів у м. Луцьку, що відбувся 1429 р.
Захід підготували керівники академічних груп Інна Данилюк, Юлія Шиманська та Світлана Крапостіна з метою розширення знань студентів про Європу і країни, що входять до складу ЄС, розвитку громадянської позиції, почуття відповідальності за спільне майбутнє європейського простору, виховування поваги до національних, культурних надбань європейських народів та популяризації серед молоді інформації щодо Європейського Союзу та інтеграції України в Європу.

Ольга КОНОНЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%