У молитві за дітей

У молитві за дітей

До Дня захисту дітей, 31 травня, у приміщення Волинського академічного музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка відбувся Другий молитовний сніданок. Захід зібрав більше 200 представників релігійних конфесій, органів місцевої влади, парламентарів, бізнесу, учасників АТО, громадських організацій та меценатів і волонтерів.

Як і торік, почесна місія виступити в ролі радник Луцького міського голови, керівник найбільшої депутатської фракції УКРОП в органі місцевого самоврядування обласного центру Ігоря Поліщука. Оскільки виконувач повноважень очільника міської громади, секретар Григорій Пустовіт перебував у важливому закордонному відрядженні, то виконавчі органи представляла делегація на чолі з першим заступником луцького міського голови Григорієм Недопадом.

Серед почесних гостей – координатор Національного молитовного сніданку США Даг Бьорлі та координатор молитовних сніданків українських делегацій у США Михайло Жовнір.

Мета цьогорічної публічної патріотичної акції – збір коштів для придбання обладнання у Волинський обласний перинатальний центр, який розпочне свою роботу найближчим часом. Ті, хто не встиг пожертвувати під час перебування на Молитовному сніданку, можуть це зробити впродовж найближчого часу.

Розпочалося дійство спільною молитвою «Отче наш», далі до слова запросили в. о. гендиректора Волинського обласного перинатального центру Ірину Горавську.

Вона закликала присутніх долучитись до облаштування медзакладу, аби сучасний центр приносив максимальну користь матерям та їхнім діткам.

«Радість батьківства, напевне, найбільше щастя та благословення, дароване Богом людині. Тож давайте докладемо всіх зусиль, аби це щастя поселилось в багатьох оселях наших волинян і взагалі в жителів України», – резюмувала Ірина Горавська.

Потім перед учасниками заходу виступив голова Волинської обласної ради Ігор Палиця, який прибув на дійство разом із заступником романом Карпюком.

«Наше майбутнє – це наші діти. Діти, які не знатимуть, що таке війна, сварки батьків, які не знатимуть, як це, коли не існує медицини, доріг, освіти. Ми повинні кожен рік, кожен день думати про те, як забезпечити таке майбутнє для наших дітей», – зазначив Ігор Палиця та наголосив, що його Благодійний фонд «Тільки разом» передає Перинатальному центру 1 млн грн.

«Молитовний сніданок відбувається вдруге, і це вдруге, коли представники абсолютно різних конфесій, різних політичних партій, різних органів виконавчої влади, коли діти-сироти, опікуни, ветерани війни на Сході, вдови загиблих героїв зібралися разом для благородної мети. Сьогодні день, коли ми можемо прославити Бога і, коли ми можемо зробити хорошу благодійну справу заради дітей. Всі ми тут об’єднані бажанням бачити Україну сильною та успішною, але вона стане такою тільки тоді, коли в кожного управлінця від голови найменшого села до президента України буде Божий страх. Україна буде успішною тільки тоді, коли в кожної людини, яка приймає дуже серйозні рішення, буде розуміння того, що вона нестиме відповідальність перед Богом. Любімо один одного, любімо наших дітей і наших батьків, любімо навіть наших опонентів, тому що до цього нас закликає Господь. Любімо нашу країну і Господа! І ті молитви, які сьогодні лунатимуть, нехай торкнуться до сердець кожного з нас. Нехай Господь благословить наше місто, нашу область і Україну на процвітання!», – зі щирими словами до присутніх звернувся радник Луцького міського голови Ігор Поліщук

Після цього гості приступили до сніданку та спілкування один з одним.

Митрополит Луцький і волинський Православної церкви України Михаїл, ординарій Луцької дієзії Римо-католицької церкви Віталій Скоморовський та просвітер Луцького екзархату Української греко-католицької церкви от. Терентій провели спільну молитву за Україну. Згодом привітали присутніх та помолилися і представники інших релігій: іудеї та протестанти.

Впродовж Молитовного сніданку лунали спільні духовні піснеспіви за сиріт, молодь, сім’ю, за Україну та її захисників. Кожен, кому небайдужа доля волинського народу, зміг висловитися і побажати присутнім добра та віри. Окрім спільних молитов, учасника заходу мали змогу насолодитися виступами талановитої волинської молоді.

Особливістю Молитовного сніданку є не тільки можливість спільної молитви, але й благодійні цілі. До прикладу, під час Першого молитовного сніданку, який відбувся 1 червня минулого року, вдалося зібрати кошти в сумі 500 тис. грн для придбання сучасного медичного обладнання для Волинської обласного дитячого територіального медичного об’єднання.

Організатори заходу сподіваються, що це нова форма взаємодії між різними верствами та прошарками населення, яка допоможе побудувати справді сильну і незалежну державу.

Саме тому на урочистості побували народні депутати від Волині Ігор Гузь, Ірина Констанкевич і Юрій Савчук, Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков, начальник ГУ Нацполіції у Волинській області Петро Шпига, представники інших правоохоронних органів, армійці, прикордонники і нацгвардійці з військовими капеланами, а також інші достойники, зокрема, керівник СГПП «Рать» луцького р-ну Віктор Шумський.

Ольга КОНОНЧУК.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%