Філармонія… в старій автостанції

Філармонія… в старій автостанціїНа невеликій земельній ділянці між вул. Глушець і пр-том Волі в м. Луцьку розташовується споруда загально волинського (якщо не всеукраїнського!) значення. Але чому обласна філармонія досі животіє в приміщенні старої автостанції?

Волинські старожили пам’ятають, як нинішній проспект Волі був просто вулицею і носив ім’я Владіміра Лєніна. А навпроти вже неіснуючого магазину товарів спортивного та туристичного призначення в будинку №46 знаходилася автобусна станція. Пасажири, в основному, поспішали за квиточками згори від головної магістралі обласного центру, а автобуси вирушали в усі кінці Волині та України від платформ, що виходять на вул. Глушець.
Коли ж по вул. Конякіна, 39 збудували новий та сучасний автовокзал, а АС №2 у м. Луцьку розташувалася по вул. Львівській, то на рівні обласної влади вирішили передати це приміщення для потреб Волинської обласної філармонії. З планами в майбутньому провести тут капітальну реконструкцію. Станом на 1991 р. було розроблено навіть масштабний проект. Але оскільки реально не було збудовано навіть фундаменту, то цей масштабний задум благополучно залишився хіба що в макеті.
Наступна ідея була використати порожню та аварійну споруду колишнього польського банку та Будинку офіцерів для потреб величезного творчого колективу, чиї вихованці та представники мають навіть статус Героя України (як Василь Зінкевич), заслужили всенародну любов та визнання держави як народні і заслужені артисти України, а Державний академічний волинський народний хор – це взагалі унікальна творча візитка нашого краю. Але цим планам не судилося збутися – споруду по вул. Винниченка віддали для потреб ЛНТУ, вона нині фактична не придатна для використання, тож її подальша доля – туманна.Колишній голова облдержадміністрації Борис Клімчук, утім, не полишав наміру таки розбудувати Волинську обласну філармонію за старою адресою з тим, щоб у ній були не лише кабінети для адміністрації та приміщення для артистів, але, як мінімум, два сучасних і великих зали – концертний та органний. Бо ж нині в м. Луцьку лише 2 фактично великих сцени, що належить громаді (облмуздрамтеатр і Народний дім «Просвіта»), тоді як у сусідньому м. Рівному – аж п’ять…
Розпочати фінансування після реалізації маси проектів із розбудови об’єктів культурно-історичної спадщини планували на кінець 2013 р. Але всім відомі події поставили на цих планах жирну крапку.
 Чи – три крапки?В кабінеті директора облфілармонії Сергія Єфіменка – не лише макет реконструкції споруди зразка 1991 р., але й фото новішого та сучаснішого плану. На виготовлення проектно-кошторисної документації потрібно щонайменше 1,5 млн грн. Депутатські профільні комісії уже розглядали цей проект і схвалили його. Але… Волинь, на превеликий жаль, через економічні та політичні мотиви значно недоотримує фінансовий ресурс, який би міг допомогти артистам і музикантам філармонії сподіватися на реалізацію їхньої мрії. Тому, зважаючи на невідкладні пріоритети використання коштів бюджету області, рішення відкладається на потім.
А, може, щоб скоріше замовкли ворожі гармати, треба щоб наші волинські Музи могли звучати ще голосніше?

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: макет розбудови зразка 1991 р.; зовнішній вигляд облфілармонії в наш час; перспективний план реконструкції, на який потрібні кошти.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%