День четвертої влади

День четвертої  влади

6 червня на велике свято Вознесіння відбулися урочистості з нагоди Дня журналіста. Оскільки подія припала на 60-річчя з моменту заснування Національної спілки журналістів України, то вона проходила на мажорній ноті.

Щоб створити майданчик, де комфортно почувалися б представники різних медіа, незалежно від політичної заангажованості їхніх власників та керівників, а також зекономити кошти за оренду зали, яких і так немає, секретаріат облорганізації НСЖУ звернувся до керівництва обох гілок обласної влади з пропозицією провести урочистості в овальній залі обласної ради, що в м. Луцьку на Київському майдані. В усякому випадку, журналісти, насамперед, працюють для суспільства, і саме громаді на Волині належить будинок обласних органів влади.
І голова облдержадміністрації Олександр Савченко, і перший заступник голови облради, член НСЖУ Олександр Пирожик пішли назустріч такій ініціативі.
А почався святковий день із традиційного Богослужіння в Луцькому кафедральному Свято-Троїцькому соборі Православної церкви України. Протоієрей Віталій Собко (голова інформаційно-видавничого центру єпархії!) із іншими батюшками відслужив молебен, пом’янувши журналістів, що відійшли у Вічність та помолившись за здоров’я та благополуччя нині сущих. Усіх присутніх на Богослужінні панотець окропив освяченою водою, їм було вручено проскурки й видання єпархії – акафіст Богородиці Холмській. Крім цього, голові облорганізації НСЖУ Михайлові Савчаку від імені Митрополита Луцького і Волинського Михаїла вручено церковну медаль «За жертовність».
Офіційні урочистості, як уже зазначалося, відбулися в овальній залі облради, де зібралися представники мас-медіа та їхні партнери. Оскільки голова ВОО НСЖУ Михайло Савчак був присутнім, але за станом здоров’я не зміг координувати роботу цього засідання, то виконав цю відповідальну місію його заступник, головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк. 
За участі голови облдержадміністрації Олександра Савченка, першого заступника голови облради, члена НСЖУ Олександра Пирожика, виконувача повноважень Луцького міського голови Григорія Пустовіта вручено багато нагород. 
Виступаючи, Олександр Савченко, який нагородив головного редактора «Волинської газети» Володимира Данилюка почесною грамотою облдержадміністрації «за багаторічну творчу працю, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток журналістики та з нагоди 60-рччя НСЖУ», зазначив:
– Засоби масової інформації постійно підтверджують свою високу планку «Четвертої влади». Завдяки їм люди змінюють баланс сил, світогляд та світосприйняття. Ви постійно критикуєте, таким чином, змушуючи владу реагувати та діяти. Я вважаю, що за рік нашої співпраці на Волині нам вдавалося утримувати баланс думок та інтересів. Я побачив, наскільки ви самовіддано працюєте. І електронні ЗМІ, й друковані газети, й радіо, й телебачення. Тому я щиро вас сьогодні вітаю. Ви заслуговуєте на підтримку та визнання!
Нагорода від імені облдержадміністрації саме очільника «Волинської газети» особливо символічна, адже Володимир Данилюк та наш стійкий колектив із листопада 2015 р. до квітня 2018 р. у судових баталіях із екс-головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком (визнаний у 2018 р. «Ворогом преси» і звільнений 23 березня 2018 р. Президентом Петром Порошенком із посади за системні провали в роботі) таки відстояв своє законне право на роздержавлення та вихід виконавчого органу обласної влади з числа співзасновників «без анексій і контрибуцій».
Нинішній перший заступник голови облради Олександр Пирожик, до речі, свій журналістський шлях починав в молодіжній газеті, а рекомендацію для вступу в НСЖУ йому написав Володимир Данилюк. Тож Олександр Веніамінович в міру сил та можливостей намагається сприяти розвитку всієї медіа-сфери області, він також вручив багатьом колегам грамоти та квіти, а в виступі наголосив:
– Наша волинська журналістика – одна з найсильніших в Україні! А те, що журналісти Волині зібралися в день професійного свята в стінах облради… Я, зокрема, сказав, наполіг: тільки тут! Це – вияв поваги влади до представників ЗМІ, які розвиваються. В газетах присутні і зміст, і форма подачі матеріалів. А телевізійники знайшли можливість і створили таку потужну базу і таку телевізію, що їй і столичні колеги позаздрять! Та й власкори, здебільшого, добре пишуть добре про Волинь. А коли критикують, дають привід для обговорення і роздумів… Особлива вдячність тим волинським журналістам, які побували там, де наші бійці тримають небо на фронті російсько-української війни: на «передку», «нульовці»… Взагалі, грамот і відзнак могло би бути більше. Але хтось вважає, що не варто…
Виконувач повноважень Луцького міського голови, секретар міськради Григорій Пустовіт в стінах облдержадміністрації теж почувався як удома, адже в буремний пост-майданівський час працював тут на чолі виконавчої влади області. І раніше, і в той період, і зараз Григорій Олександрович толерантно та лояльно ставиться до працівників ЗМІ, а в короткій промові підкреслив:
– Сьогодні світ змінюється, і журналістами стали всі. Хтось пише, як блоґер, хтось від себе особисто, хтось у соцмережах. І знаєте, завжди відчувається професіонал: той, хто формує думку, формує особистість. Я дякую, що ви показуєте нам на те, де ми прорахувалися та зробили помилки. Дякую вам за те, що нагадуєте нам за наші недопрацювання. У нас з вами є спільні справи. Я б не хотів, щоб десь звучало, що влада та журналісти – по різні боки барикад. Ми не по різні боки барикад, просто кожен з нас робить свою справу. І без вас, ми б цю справу робили набагато гірше, і без вас у нас були б набагато гірші результати.
Серед відзначених подякою від імені Луцької міськради – і головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк.
Секретар НСЖУ Ольга Куліш від імені керівництва Спілки в особі голови Сергія Томіленка передала найщиріші вітання,  засновника Волинського телебачення та багаторічного гендиректора ВОДТРК Святослава Пирожка нагородила спеціальною відзнакою найбільшого в Україні творчого об’єднання.
Петро Луцик, помічник-консультант народного депутата України від Луцького округу №22 Ігоря Лапіна, виконав не менш приємну місію.  За сприяння Ігоря Олександровича спікер парламенту Андрій Парубій нагородив ветерана журналістики Ярослава Андрусяка і заступника головного редактора «Волинської газети» Сергія Цюриця Грамотами Верховної Ради України.
Слід зазначити, що з ініціативи секретаріату НСЖУ вперше започатковано нові номінації відзначення кращих із кращих. Наприклад, ВОО НСЖУ, ГО «Форум українських журналістів» і Громадська спілка «Самоврядна перша аграрна спілка» пошанували спеціальним дипломом та премією (в розмірі 2019 грн) імені Надзвичайного і Повноважного Посла України, багаторічного голови облради та облдержадміністрації Бориса Клімчука «За розбудову Волині» в інформаційній сфері продюсера філії ПАТ «НСТУ» «Волинська регіональна дирекція» Костянтина Лоцмана. Зокрема, Костянтина Анатолійовича відзначено за активну участь в організації міжнародних турнірів із футзалу серед журналістів України, Литви, Білорусі та Польщі, котрі щороку проводяться в м. Луцьку на честь Бориса Петровича. Нагороду, за погодженням із родиною Бориса Клімчука, вручив від імені виконавчої дирекції ГС «СПАС» (голова правління – Володимир Кучера, виконавчий директор – Володимир Мельникович) Микола Борисюк.
А 12-річний Максим Яцюк, син трагічно загиблого в березні ц. р. Заслуженого журналіста України Юрія Яцюка, отримав путівку в дитячий табір саме 6 червня – в День журналіста. Як відомо, в день поховання багаторічного кореспондента газети «Волинь-нова» Романа Флішаровського на трасі Луцьк-Рівне неподалік кладовища в с. Гаразджа Луцького р-ну потрапив під колеса легковика і трагічно загинув багаторічний співробітник Волинської обласної державної телерадіокомпанії та ТРК «Аверс» Юрій Яцюк. 
Та колеги Юрія Антоновича не забули про його родину. Зокрема, дружина Ольга Яцюк і син Максим Яцюк 29 березня були запрошені на урочисте відкриття Міжнародного турніру з футзалу серед журналістів України, Литви, Білорусі «Кубок пам’яті Бориса Клімчука», де 12-річний Максим Яцюк не лише зробив перший удар по м’ячу разом із онуками світлої пам’яті Бориса Петровича, але й отримав цінні подарунки: футболку телевізійників «Волинь:UA» та новий наплічник.
Тоді ж голова правління ГО «Форум українських журналістів», заступник голови облорганізації НСЖУ та головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк озвучив ініціативу: забезпечити Максима Яцюка безкоштовною путівкою в літній дитячий оздоровчий табір.
І 6 червня ця ідея реалізувалася! Завдяки великій організаторській роботі та сприяння голови обкому профспілки працівників освіти Василя Грановського та голови обкому профспілки працівників державних установ Ользі Сабуровій Ольга Яцюк отримала для свого Максима путівку в табір «Світанок», що в с. Дачне Луцького р-ну. Вартість тритижневого оздоровлення та відпочинку – майже 6 тис. грн, але ці гроші заплатили профспілки, тому син Юрія Яцюка поїде в «Світанок» безкоштовно.
Крім цього, Заслужений журналіст України, засновник Волинського державного телебачення Святослав Пирожко вручив на урочистих зборах із нагоди Дня журналіста іменну грошову премію дружині трагічно загиблого тележурналіста Юрія Яцюка – Ользі, а синові Максиму – ще й наплічник «Радіо «Свобода» та бейсболу ВОДТРК. Символічно, що цю премію Святослав Пирожко не лише заснував особисто, але й профінансував зі своєї пенсії!
Щодо інших відзнак, то їх вручив своїм співробітникам головний редактор газети «Волинь-нова» Олександр Згоранець, уже згадуваний Костянтин Лоцман відзначив грамотами колег-телевізійників, присутніх привітав директор Волинської обласної друкарні Володимир Карнаухов, а начальник відділу поштових послуг обласної філії ПАТ «Укрпошта» Людмила Музичук за дорученням керівника Івана Шевчука презентувала журналістам спеціально випущені до 60-річчя НСЖУ поштові марки.
Насамкінець попередній голова облорганізації НСЖУ Анатолій Якубюк та чинний керівник Спілки Михайло Савчак вручили колегам грамоти та дипломи. Серед нагороджених – незаконно звільнена з посади заступника головного редактора ківерцівської райгазети і в судовому порядку поновлена на посаді Марія Хітько. На жаль, місцеві райрада і райдержадміністрація довели видання до ручки, тому замість роздержавлення та успішної роботи «Вільним шляхом» із 1 січня ц. р. припинила існування.
Ще одна особлива та приємна подія для колективу «Волинської газети» відбулася під час нагородження лауреатів обласних творчих конкурсів. У номінації «Журналістська надія імені Григора Мацерука диплом і премію отримала кореспондент Ольга Конончук. Їх вручили відповідальний секретар облорганізації НСЖУ Степан Шегда і головний редактор любешівської райгазети «Нове життя» Наталія Муха. І хоча впродовж багатьох років скромну премію фінансувала Любешівська райрада, в цьому році вона не дала ні копійки, пославшись на фінансову скруту. Тому питання вирішили силами самих журналістів…
Приємно, що «Волинську газету» особисто та дистанційно привітали з професійним свято багато надійних друзів і партнерів. Зокрема, начальник Головного управління юстиції у Волинськвій області Валентин Кухарик, голова Волинського апеляційного суду Петро Філюк, народний депутат України Ірина Констанкевич, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, ректор Луцького національного технічного університету, депутат облради Петро Савчук та багато інших добродіїв.

Наш кор.

Фото Ольги КОНОНЧУК.
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%