«Рубіж. Грубешівська операція». Як ледь не вбили диктатора Ярузельського...
20 червня 2019 р. о 17:00 у м. Луцьку відбудеться безкоштовний показ фільму «Рубіж. Грубешівська операція».
Стрічка-діалог відтворює думки та погляди повстанця УПА та польського партизана АК (Армії Крайової). Ці загартовані боями воїни ведуть запеклу суперечку про історію своїх народів у ХХ ст.і, зокрема, у період з 1939 до 1946 рр., коли вони хоробро билися проти окупантів і коли їх катувало сталінське НКВД та нацистьке СС.
«У жахливому вирі нескінченних битв на всі фронти УПА та АК, зрештою, зіштовхувалися і між собою. Та після років взаємної озлобленості українці й поляки нарешті усвідомили жахливу зовнішню імперіалістичну загрозу, порозумілися і разом почали боротися з загарбниками.У ніч на 28 травня 1946 р. була проведена атака на підконтрольне НКВД м. Грубешів Люблінського воєводства – одна з найбільших військових операцій, які УПА здійснила спільно з наступниками АК, польськими повстанцями з ВіН («Воля і Незалежність»). Стрічка створена компанією «АС «УМ-ГРУП»» за підтримки Державного агентства України з питань кіно», – зазначається в повідомленні прес-служби «Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді у місті Луцьку».
Під час презентації стрічки буде можливість поспілкуватись із членами творчої групи фільму.
Час: 17:00. Дата: 20 червня (четвер). Місце: 4-й поверх РЦ «Промінь» («Grand Central»). Організатори перегляду: КЗ «Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у місті Луцьк» за підтримки РЦ «Промінь» та GrandCentralfoodterminal.
Слід зазначити, що спільний наступ УПА і АК на комуністичний гарнізон м. Грубєшува був чи не найбільшим прикладом спільних бойових дій українських і польських повстанців проти спочатку нацистських, а потім і сталінських окупантів. В числі вояків комуністичного гарнізону м. Грубєшув, до речі, був і поручник Войцех Ярузельські, який згодом став генералом і в 1981 р. як дикататор ввів у ПНР військовий стан, щоб порятувати маріонеткову ПНР. Утім, незалежна Польща після цього таки відродилася.
В 1946 р. йому вдалося вижити в облозі будинку лише тому, що вчасно підіспіли переважаючі сили військ ПНР і СССР.
Світлана КОМА.
На фото з архіву: таким був Войцех Ярузельські під час оголошення військового стану 13 грудня 1981 р.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Пісний пиріг вівчаря У Луцьку відновлює роботу Генеральне консульство Польщі У частині Луцька зникло світло У Луцьку призупиняють опалювальний сезон В Україні вже найближчими тижнями може зрости COVID-захворюваність Відновлення номерних знаків На Волині виявили факти ввезення в Україну комерційних партій товарів під виглядом гуманітарної... На Ківерцівщині зафіксували перший підпал у самосійних лісах Фонд гарантує На одну годину вперед- Опитування
- Результати