«Рубіж. Грубешівська операція». Як ледь не вбили диктатора Ярузельського...

«Рубіж. Грубешівська операція». Як ледь не вбили диктатора Ярузельського...

20 червня 2019 р. о 17:00 у м. Луцьку відбудеться безкоштовний показ фільму «Рубіж. Грубешівська операція».


Стрічка-діалог відтворює думки та погляди повстанця УПА та польського партизана АК (Армії Крайової). Ці загартовані боями воїни ведуть запеклу суперечку про історію своїх народів у ХХ ст.і, зокрема, у період з 1939 до 1946 рр., коли вони хоробро билися проти окупантів і коли їх катувало сталінське НКВД та нацистьке СС.

«У жахливому вирі нескінченних битв на всі фронти УПА та АК, зрештою, зіштовхувалися і між собою. Та після років взаємної озлобленості українці й поляки нарешті усвідомили жахливу зовнішню імперіалістичну загрозу, порозумілися і разом почали боротися з загарбниками.У ніч на 28 травня 1946 р. була проведена атака на підконтрольне НКВД м. Грубешів Люблінського воєводства – одна з найбільших військових операцій, які УПА здійснила спільно з наступниками АК, польськими повстанцями з ВіН («Воля і Незалежність»). Стрічка створена компанією «АС «УМ-ГРУП»» за підтримки Державного агентства України з питань кіно», – зазначається в повідомленні прес-служби «Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді у місті Луцьку».

Під час презентації стрічки буде можливість поспілкуватись із членами творчої групи фільму.

Час: 17:00. Дата: 20 червня (четвер). Місце: 4-й поверх РЦ «Промінь» («Grand Central»). Організатори перегляду: КЗ «Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у місті Луцьк» за підтримки РЦ «Промінь» та GrandCentralfoodterminal.

Слід зазначити, що спільний наступ УПА і АК на комуністичний гарнізон м. Грубєшува був чи не найбільшим прикладом спільних бойових дій українських і польських повстанців проти спочатку нацистських, а потім і сталінських окупантів. В числі вояків комуністичного гарнізону м. Грубєшув, до речі, був і поручник Войцех Ярузельські, який згодом став генералом і в 1981 р. як дикататор ввів у ПНР військовий стан, щоб порятувати маріонеткову ПНР. Утім, незалежна Польща після цього таки відродилася.

В 1946 р. йому вдалося вижити в облозі будинку лише тому, що вчасно підіспіли переважаючі сили військ ПНР і СССР.

Світлана КОМА.

На фото з архіву: таким був Войцех Ярузельські під час оголошення військового стану 13 грудня 1981 р.

        

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%