Ляшко: «Коли люди бачать платіжки – їм не смішно»

Ляшко: «Коли люди бачать платіжки – їм не смішно»


Олег Ляшко вимагає від президента скасувати рішення уряду про підвищення ціни на газ, що дозволить знизити тарифи мінімум вдвічі.

Тарифи – це проблема номер один в Україні, адже кожна третя сім’я не може платити за комуналку. Про це не з чуток знає Олег Ляшко, жодна зустріч якого в будь-якому місті чи селі не обходиться без скарг людей на платіжки з захмарними сумами. Він розповів нещодавно почуту історію свого земляка з Чернігівщини, якому намалювали борг за комуналку, що перевищує дохід його сім’ї. І присоромив владу, яка переводить цю проблему на жарт.
«Михайлу Григоровичу 73 роки. Трудовий стаж – 47,5 років, пенсія – 2500 гривень. У його дружини, Алли Іванівни, 40 років трудового стажу і 2000 гривень пенсії. На двох вони мають майже 90 років трудового стажу і 4500 гривень пенсії. У травні родина отримала рахунок за комуналку у 4718 гривень. Це субсидія за 2018-19 роки, яку вимагають повернути з пенсіонерів. Минулого тижня представник президента в Кабміні Андрій Герус на одному з ефірів сказав, що Зеленський жартував про високі тарифи і не обіцяв їх знизити. Михайлу Григоровичу, його дружині та мільйонам українців, які повинні платити за газ вдвічі більше, ніж пенсія – зовсім не весело!», - обурився Ляшко.
І така ситуація всюди по Україні. Волинь – не виняток. Коментує керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк: «Люди бідкаються, що платіжки щоразу більші і більше. Нещодавно був в Устилузі, то Надія Кирилівна, пенсіонерка, розказувала, що має пенсію 1500 грн, а за газ минулого місяця заплатила 2500 грн. А до того ще більше було – по 4000 грн. Її діти їздять на заробітки в Польщу, бо тут роботи не можуть знайти, та й не стільки платять, як в Європі. В пенсіонерки є онуки-студенти, яким теж треба допомогти стати на ноги. Отакий приклад, таке жебрацьке життя в невеликих містах. Тому волинянам геть не смішно, коли щомісяця отримують платіжкі з космічними цифрами. Це просто тарифний геноцид. І це потрібно припиняти!»
Тож, Олег Ляшко неодноразово закликав урядовців пояснити, чому ціна на газ для українців зростає, хоча в усій Європі - падає. Але відповіді не отримав.
«Парадокс: у Європі ціна на газ знову знизилася і найнижча за останні 3 роки, а в Україні людям знову підняли ціну на газ на 400 гривень. І в липні знову обіцяють підвищити. Поясніть мені, будь ласка, де ж та ринкова ціна, яку ви обіцяли українцям?», – обурювався народний депутат під час години запитань до уряду.Попри доручення Кабміну голова «Нафтогазу» Коболєв відмовився знизити ціну на газ. Проте це може зробити президент, переконаний Ляшко.
«Згідно з Конституцією, президент може скасувати рішення уряду про підвищення ціни на газ. В результаті мінімум в 2 рази будуть знижені тарифи. Ось що повинен зробити президент, а не жартувати з долями людей, їх доходами, їх майбутнім. Президент повинен зробити все, щоб у людей були гроші, повний холодильник і можливість платити не тільки за комуналку, але і за все інше. Тому замість жартів треба переглянути бюджет, вичистити звідти корупційні схеми, збільшити зарплати і пенсії, скасувати рішення уряду про підвищення ціни на газ і знизити тарифи, щоб вони були справедливими. А потім, коли народ буде нагодований, одягнений, доглянутий і діти матимуть перспективу – можна буде і пожартувати», – вважає Ляшко.

Марина КЛИМЕНКО.
На фото: пенсіонерки бідкаються Олегу Ляшку на мізерну пенсію; Володимир Кравценюк розказує, яка ситуація з тарифами на Волині.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%