Сторінками минулого 27.06.2019

Сторінками минулого 27.06.2019

90 років тому
За українську школу
«160 селян Цумані надіслали листа на ім’я міністра освіти, де написали: «Ми, жителі Цумані української національності, в сім’ях наших і в щоденному поводженні користуємося українською мовою. Діти наші розмовляють удома і поза домом по-українському. Українська мова є рідною для нас і наших дітей. У Цумані є 260 українських дітей. Для них просили ми в минулому році українську школу. Хоча ми її вимагали, хоча ми й намагалися вносити відповідні заяви і декларації, не дано нам цієї школи».
(«Советская Украина», 1939 р.).

60 років тому
Ударна колективізація
«У Головному вже наступного року після об’єднання в 1958 р. побачили переваги укрупнення артілей. Колгосп «Правда» долучився до господарства «40-річчя Жовтня» і отримав нову назву – «Росія».Він почав обробляти 5604 га орних земель, а за семирічку валовий збір зерна зріс із 6152 цнт до 8902 центнера з гектара. Відповідно, збільшився і валовий дохід «Росії» на 88% і сягнув 188 тис. крб».
(«Радянське життя», 1959 р.).
На фото з архіву: механізоване збирання врожаю льону.

30 років тому
Кіт у бюлетені
«На пленумі обкому КПУ В. М. Герасимчук, голова колгоспу імені Леніна Луцького р-ну, показав плакат, на якому зображення: в урну для голосування на виборах народних депутатів УРСР опускають кота в мішку».
(«Молодий ленінець». 1989 р.).

10 років тому
Солдати-вбивці
«За вбивство в м. Володимирі-Волинському таксиста та викрадення його автомобіля військовослужбовці-контрактники з м. Яворів Львівської обл. Апеляційним судом Волинської області були засуджені до 15 і 14 р. відповідно. Але «Волинська газета» дослідила, як «заднім числом» Іван Гомза та Петро Халаєв на момент скоєння злочину перебували на військовій службі, про що свідчать виявлені в них під час затримання та обшуку документи. Тому в Міністерстві оборони України повинні дати належну оцінку діям командира військової частини А0998 В. Труновського, який датував наказ про припинення контракту з солдатами-вбивцями 30 січня 2009 р., хоча насправді в цей день вони були на службі».
(«Волинська газета», 2009 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (70) - 86.4%
Пізно (3) - 3.7%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.2%
Мені байдуже (4) - 4.9%