З полону – додому...

З полону – додому...

Звільненого 28 червня з полону бойовиків за ініціативи кума Путіна Віктора Медвечука українця Дмитра Великого раніше було оголошено у розшук за підозрою у дезертирстві. А серед тих, хто ввечері цього ж дня приземлився чартерним рейсом в аеропорту «Київ» – і волинянин Яків Веремейчик із с. Гірка Полонка Луцького р-ну.


Речниця СБУ Олена Гітлянська під час зустрічі звільнених полонених в Міжнародному аеропорті «Київ» імені Ігоря Сікорського, повідомляє «Громадське».

Йдеться як мінімум про Дмитра Великого, і відповідна інформація опублікована на сайті Міністерства внутрішніх прав України. Його звинувачують у дезертирстві, після чого екс-солдат поїхав на заробітки в Росію, а коли повернувся в ОРДЛО, був звинувачений у... шпигунстві на користь України та заарештований.

«Справу веде військова прокуратура. Звичайно, ми повідомили військовій прокуратурі, слідчі будуть здійснювати всі необхідні заходи, але щодо запобіжного заходу, щодо подальших дій буде вирішувати слідчий військової прокуратури», – заявила Олена Гітлянська.

Крім того, вона повідомила про фільтраційні заходи щодо перевірки звільнених українців (Дмитро Великий, Яків Веремейчик, Едуард Міхеєв і Максим Горяінов)  на предмет співпраці з бойовиками.

«У нас є звичайна процедура перевірки, яку ми здійснюємо щодо всіх звільнених, перевіряємо, оскільки ми розуміємо, що люди перебували під тиском, їх могли схилити до співробітництва, але ви знаєте, що у нас, відповідно до Кримінального кодексу, якщо людина добровільно повідомить про те, що її схилили недобровільно, вона буде звільнена від кримінальної відповідальності, – цитує очільницю прес-служби СБУ «Українська правда». – Тому, якщо у хлопців так не дай Боже сталося, є можливість зараз про це заявити, і щодо них не буде жодних кримінальних переслідувань».

Вона також додала, що звільненим заручникам завжди пропонується пройти реабілітацію.

При цьому Олена Гітлянська уточнила, що Дмитро Великий з трьома іншими звільненими українцями поїде в клініку для обстеження.

Цікаво, що в аеропорту «Київ» Віктор Медведчук ухилився від відповіді на запитання, кого він отримав із рук керівників бандформувань ОРДЛО Дєніса Пушіліна і Лєоніда Пасєчніка, а очільників проросійських сепаратистів назвав «лідерами Донецька і Луганська».

Щодо волинянина Якова Веремійчика, то він служив в 14 ОМБр. 25 травня 2018 р. за невстановлених обставин зі зброєю в руках разом із Юрієм Євтушком опинилися на Луганщині в «сірій зоні», а згодом представники ОРДЛО заявили, що взяли бійців у полон.

Яків Веремійчик, як зазначають колеги з порталу «Обозрєватєль», активно використовувався бойовиками для пропаганди проти української армії та держави, що не викликає великого подиву, адже зазнавав страшного психологічного і фізичного знущання. Врешті-решт, його визнали винним у «геноциді» та «застосування недозволених засобів і методів ведення війни». Навіть псевдосуд «ЛНР» не встиг йому оголосити «вирок», тому Якова Веремійчика віддали Вікторові Медведчуку в статусі «підозрюваного».

Яків Веремійчик родом із с. Заріки Любешівського р-ну, він добровільно підписав контракт на військову службу ще в 2016 р., регулярно перебував у зоні проведення АТО/ООС. До служби в армії працював на одному з луцьких заводів. Одружений, має дітей.

Щодо Юрія Євтушка, то він залишився в луганській тюрмі.

Світлана КОМА.

На фото Натальї ФЄДОСЄНКО (Агенція ТАСС, Москва): Віктор Медведчук,  Дєніс Пушілін і Лєонід Пасєчнік.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%