Справа №42…045

Справа №42…045

Солдат Артем Григоренко, який зі зброєю в руках утік із розташування 14 ОМБр і був затриманий на Турійщині, перебуває у львівській установі виконання покарань під арештом.

Особливістю новітніх медіа є поголовна увага до якоїсь сенсації і хронічна байдужість до наслідків тієї чи іншої події. У випадку з солдатом-строковиком Артемом Григоренком, який 126 квітня, перебуваючи на посту, прихопивши АК-74, 2 споряджених бойовими патронами магазини і ніж-багнет, зник у невідомому напрямку. Лише через 4 дні звинуваченого в дезертирстві військовослужбовця з багатодітної херсонської родини було затримано біля с. Радовичі Турійського р-ну.
Під час затримання  представниками поліції та Військової служби правопорядку  солдат Андрій Григоренко опору не чинив. 
А що далі?
Щоб з’ясувати долю бійця та причини, що спонукали його до такого необдуманого кроку, «Волинська газета» не лише написала кілька публікацій на цю тему, але й звернулася у компетентні органи з офіційними запитами.
Виконувач обов’язки директора Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Львові Віталій Стець сповістив:
«Личаківським районним судом м. Львова в порядку ст. 183 КПК України Григоренку А. С. обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і станом на сьогодні (лист датовано 24 травня 2019 р., але потрапив документ поштою у редакцію лише 27 червня ц. р., – авт.) він утримується у Львівській установі виконання покарань №19 за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 20».
А що ж спонукало 20-річного хлопця зі звичайної селянської родини на Херсонщині до втечі з розташування 14-ОМБр у м. Володимирі-Волинському? В усякому випадку, солдати-строковики до виконання завдань у зоні проведення АТО/ООС не залучаються, а служать виключно на мирній території, тож фактор страху перед відправкою на фронт автоматично відпадає?
Можливо, позастатутні взаємовідносини серед солдатів? Особисті мотиви на кшталт нерозділеного кохання чи важкої хвороби когось із рідних?
Віталій Стець повідомив: 
«Щодо висунення звинувачень іншим військовослужбовцям, роз’яснюю, що відповідно до ст. 6, ст. 8 Закону України «Про доступ до публічної інформації», запитувана інформація належить до категорії інформації з обмеженим доступом, а саме: до таємної інформації».
У свою чергу начальник військової служби правопорядку у Збройних Силах України – начальник Головного управління військової служби правопорядку Збройних Сил України Ігор Криштун був конкретнішим:
«За фактом самовільного залишення військової частини зі зброєю 16 квітня 2019 р. військовослужбовцем строкової військової служби військової частини А1008 від цього ж дня наказом №583 призначене службове розслідування, яке проводить комісія під керівництвом командира військової частини полковника Войченка С. В.. Службове розслідування у військовій частині на даний час не завершене (лист, датований 27 травня ц. р., редакція отримала лише 27 червня 2019 р., – авт.)».
Крім цього, за результатами проведеної перевірки Рівненським зональним відділом Військової служби правопорядку 25 квітня 2019 р. було направлено подання командиру 14 ОМБр щодо усунення виявлених у діях посадових осіб в/ч А1008 порушень Статуту гарнізонної та вартової служби, Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та Інструкції з організації вартової служби у ЗСУ та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.«На запит слідчого третього слідчого відділу слідчого управління  ТУ ДБР від 11 травня 2019 р. матеріали проведеної перевірки Рівненським зональним відділом Військової служби правопорядку 24 травня ц. р. направлено до ТУ ДБР, розташованого у м. Львові, яким здійснюється досудове розслідування у вказані справі, для приєднання до матеріалів кримінального провадження №42019030220000045 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 408 КК України», – деталізував Ігор Криштун.
Оскільки санкція статті «Дезертирство» передбачає термін позбавлення волі від 5 до 12 р., то цілком зрозуміло, що важливо детально з’ясувати, що спонукало солдата Артема Григоренка на втечу з військової частини, де він проходив військову службу.
Саме тому, як зазначив начальник військової служби правопорядку у Збройних Силах України – начальник Головного управління військової служби правопорядку Збройних Сил України Ігор Криштун, «з метою недопущення подібних випадків у подальшому посадовими особами військової служби правопорядку були проведені опитування особового складу зведеного батальйону військовослужбовців строкової служби в/ч А1008 щодо умов проходження ними військової служби в підрозділі, проведено профілактичні бесіди щодо недопущення вчинення правопорушень, пов’язаних із ухиленням від військової служби. Подібні заходи проводяться постійно».
Отже, солдат Артем Григоренко втік із розташування свого батальйону в м. Володимирі-Волинському, вочевидь, маючи на це вагомі причини. Але це може лише пом’якшити ступінь його провини і аж ніяк не звільнить його від відповідальності за дезертирство зі зброєю.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора і ГУ Нацполіції Волинської області: околиці с. Радовичі на Турійщині, де спіймали дезертира-строковика; солдат Артем Григоренко під час проходження служби.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (233) - 86.9%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (7) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.4%