Хай живе… дематюкація!

Хай живе… дематюкація!

У Верховній Раді України зареєстрували проект Закону України «Про протидію лихослів’ю» (про дематюкацію мови). Виходить, що вже й на владному Олімпі усвідомлюють, що «співуча і мелодійна» поволі перетворюється на блатний сленг…

Народний депутат України від БПП «Солідарність» Ольга Богомолець зареєструвала в канцелярії парламенту законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України про дематюкацію мови.
Авторка ініціативи наголошує, що «лайливі слова – частина давніх середньовічних карнавальних дійств і карнавальних перетворень, коли людині на якийсь час було дозволено жити «низовими інстинктами». Але семантика лихослів’я щоразу змінювалася, залежно від того, під чиїм пануванням перебував український народ. Із «другими совєтами» на Волині також поширилися російські матюки, які раніше були просто невластиві місцевому людові. На превеликий жаль, «язик старшого брата», котрий і за роки Незалежності держави почувається в нашій державі так само вільно, як у якійсь Тамбовській обл. РФ, продовжує диктувати малоосвіченим та безкультурним особам свої «правила спілкування». Оскільки чимала кількість невихованої категорії населення потрапила в різноманітні органи влади, то й там «твоя мать» стала звичайною зв’язкою для слів у реченні.
А наш народ, коли бачить, що «нагорі» все можна, й собі опускається до рівня літературної «Аллочки Людоїдки»: матюжать один одного вздовж і впоперек, а особливо – в соцмережах, куди караюча рука правосуддя чомусь не дістає.
Саме тому Ольга Богомолець вирішила: варто закликати політиків та не політиків не лише мати «чисті руки», а й «чистий рот».
Якщо ця ідея набере мінімум 226 голосів уже нового парламенту, то буде офіційне визначення поняття «Лихослів’я (нецензурна лайка)». А раз так, то можна буде карати порушників і злословців –  адмінштраф складатиме 10% розміру ліцензійного збору «за трансляції аудіовізуальних творів (крім фільмів), передач, зокрема інформаційних та інформаційно-аналітичних телерадіопередач, програм та/або їхнього відео сюжетів та інших будь-яких матеріалів, які містять лихослів’я». 
Кошти, які планують отримати від штрафів, перераховуватимуть до Українського культурного фонду. Витрачатимуть, мабуть, на підвищення мовної культури українського населення.
Але щось слабо віриться у пріоритетність голосування саме за цей законопроект. Та й останнім часом довкола статусу української мови розгорілося стільки дискусій, що, не дай Боже, і новий Правопис не перешкодить умільцям обходити закони матюкатися так, що аж куфайка загортатиметься…

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото порталу «Конкурент»: агітаційні біл-борди Ольги Богомолець у м. Луцьку під час її кандидатства в Президенти України.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%