Як виростити відмінні баклажани?

Як виростити відмінні баклажани?

Ніякої пікіровки

При вирощуванні розсади баклажанів потрібно пам’ятати, що ця культура дуже погано переносить пересадку. Якщо при пікіровці пошкоджується корінець, то рослина завмирає і починає щонайменше на два тижні відставати в розвитку від своїх побратимів. Тому краще відразу садити насіння в індивідуальні ємності для розсади: стаканчики, касети, торф’яні таблетки. Пересадку розсади в більш великі стаканчики і у відкритий ґрунт виконують тільки методом перевалки, тобто акуратно разом із земляною грудкою, не торкаючись корінців.

Тепла грядка

Як і огіркам, баклажанам життєво необхідно тримати коріння в теплі. Температура ґрунту вже при висадці розсади в ґрунт повинна бути не менше 20°C. При таких високих вимогах рекомендується вирощувати баклажани на теплих грядках, підготовлених з осені.

Постійно вологий ґрунт

Хочете отримати високий урожай баклажанів, значить без мульчування ніяк не обійтися. Ніякий інший агротехнічний прийом не може гарантувати рівномірне зволоження ґрунту. А мульчування може! Мульчуйте баклажани товстим шаром трави, соломою, тирсою або всім упереміж. Мульча не дозволить грядці пересохнути і звести нанівець ваші рясні поливи.
Вечірній полив

До речі, про полив. Баклажан любить воду. Замульчувати грядки досить добре і поливати один раз на тиждень. Баклажани, зростаючі на голій землі, доведеться поливати через день. Причому полив краще всього робити прямо під корінь теплою водою (20-25°С) у вечірні години. У цьому випадку волога не випарується на сонці, а повністю піде в ґрунт. А от заливати рослини не можна – у перезволоженому ґрунті баклажан не зав’яже плодів.

Сонцю – так, вітру – ні

З одного боку, баклажан не виносить засухи і перегріву. З іншого – для зав’язування плодів йому потрібно багато сонця. Ще один парадокс: баклажану не дуже подобаються закриті приміщення, але при цьому він боїться вітрів і протягів. Як примудряються наші городники виходити з цього положення? Якщо баклажани вирощуються в теплицях, допомагає провітрювання. Тільки кватирку і двері потрібно відкривати лише з одного боку, інакше буде протяг, і, як наслідок, ніяких зав’язей. Для баклажанів відкритого ґрунту виготовляють спеціальні споруди. Це може бути своєрідний міні-парник, закритий з усіх сторін, але без даху. Ще один варіант: встановити дуги, укрити посадки спандбондом і відкривати тільки одну сторону.

Підживлення

Баклажани обожнюють підживлення. Перший раз кущі підгодовують через 15-20 днів після висадки розсади в ґрунт. В якості першої підгодівлі відмінно працює настій збродженої трави, коров’яку або курячого посліду. Надалі протягом дачного сезону підживлювати азотними добривами вже не потрібно. На перші ролі повинні вийти калійно-фосфорні, наприклад, зола. Золу добре розсипати в лунки два рази на місяць.

Формування куща

Якщо ваші баклажани високорослі, потужні, кущисті, обов’язково потрібно формувати кущ. Це означає видаляти пасинки, пагони на яких немає зав’язей, листя, що затінюють плоди. Деякі дачники формують так: прищипують верхівку, коли рослина досягає висоти приблизно 30 сантиметрів. Баклажан починає видавати бічні пагони залишають по два сильних пасинка. Коли і пасинки починають гілкуватися, залишають по одному самому потужному, а решту прищипують відразу після першої зав’язі. Низькорослі сорти баклажанів не вимагають формування, у них обривають лише листя і гілочки нижче розвилки на головному стеблі. Після розвилки залишають по дві-три гілки.

Фото з сайта ukr.media.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%