Любешівський феномен

Любешівський феномен


На початку року «Волинська газета» вмістила розлоге інтерв’ю з головою Любешівської об’єднаної територіальної громади Олегом Кухом  про її діяльність.  У черговий приїзд до поліської глибинки ми спілкувалися з секретарем цього самоврядного органу Володимиром Сергійчуком, оскільки Олег Іванович перебував за кордоном у службовому відрядженні.

У складі цієї територіальної одиниці 37 населених пунктів, які ввійшли до 15 старостинських округів: Бірківського, Бихівського, Березичівського, Ветлівського, Великокурінського, Гірківського, Деревківського,  Залаззівського, Залізницького, Зарудчівського, Любешівсько-Волянського, Седлищанського, Судченського, Цирського та Хоцунського.  Це новоутворення є одним з найбільших в Україні. На його території, що займає площу в 1108,96 кв км, проживає майже 29 тис. людей.
Плідній роботі об’єднання, як поінформував Володимир Михайлович, сприяє  департамент забезпечення діяльності апарату та виконавчих органів, а ще три управління: фінансів, гуманітарної політики, а також капітального будівництва, житлово-комунального господарства та комунальної власності, яким підпорядковані десятки структурних підрозділів різних сфер та галузей. У комунальній власності також районний будинок культури, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Любешівської селищної ради, комунальне неприбуткове підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги», державна центральна районна аптека №33 Любешівського району, 21 заклад дошкільної освіти, 25 закладів загальної середньої освіти, будинок дитячої та юнацької творчості та дитячо-юнацька спортивна школа. З’явилися й нові утворення: інклюзивно-ресурсний центр та безпеки.  
На адресу ОТГ надійшло майже 3 тис. документів, що стосуються різних питань життєдіяльності, понад тисячу звернень громадян, більш як півтори сотні справ на розгляд адмінкомісії.  Інспектор праці зробив 14 рейдових обстежень та перевірив 146 місць діяльності. У результаті цього офіційно працевлаштовано 46 осіб, зареєстровано 18 фізичних підприємців. «Не будемо озвучувати цифри, але економічний ефект наявний». Державним реєстратором надано більш як 2,5 тисячі послуг, адміністративний збір від яких склав понад чверть мільйона гривень. 
– Не відкрию великого секрету, коли скажу, що нема такої галузі, до якої ми не були б дотичними, – розмірковує секретар самоврядного органу Володимир Михайлович. – Як на мене, найболючішими  серед них є земельні. Це характерно і для нашого району. Зрозуміло, що земля була, є і буде найпривабливішою власністю. 
З часу створення ОТГ у власність передано 269 земельних ділянок для житлового будівництва, майже 40 ділянок надано для ведення підприємницької діяльності та юридичним особам, таку ж кількість отримали ті, що побажали мати особисті селянські господарства. На одній із сесій затверджено детальний план території Любешова під спорудження багатоквартирних будинків. Виготовлена технічна документація щодо нормативної грошової оцінки земель 25 сіл та райцентру.
– Шлях становлення, думаю, у деякій мірі ще й досі триває. Ми чітко бачимо і розуміємо, що сьогодні  об’єднані територіальні громади, в силу своїх повноважень, прирівнюються до міст обласного значення. Коло питань, які вирішує селищна рада,  досить велике – це освіта, медицина, культура, житлово-комунальне господарство, соціальний захист, спорт, земельні питання та інші. Відповідно до цього й специфіка діяльності Любешівської селищної ради – особлива, – розмірковує Володимир Сергійчук.–  Маючи одну юридичну особу на початку року - селищну раду, сьогодні ми вже говоримо про якісну і ефективну модель управління, що складається із чотирьох юридичних осіб: управління гуманітарної політики (у складі якого відділи культури, освіти, сектор соціального захисту, сектор сім’ї, молоді та спорту), управління фінансів та управління капітального будівництва і житлово-комунального господарства.
На балансі любешівського співтовариства 45 закладів дошкільних та загальної середньої освіти, один селищний та 9 сільських будинків культури, 16 клубних установ. Цьогоріч намічено спорудити спортивний комплекс у Любешові, кошторисна вартість якого становитиме 19,5 мільйона гривень, та реконструювати в райцентрі адмінприміщення під дошкільний навчальний заклад. На це передбачено майже 8 млн грн. У школі с. Седлище за кошти державного фонду регіонального розвитку та селищного бюджету добудовано спортзалу. В освітніх закладах сіл Великий Курінь та Судче дверні та віконні блоки замінено на енергозберігаючі. У В’язівні та Ветлах споруджено три ігрові майданчики. 
На  створення освітнього простору та на виконання міністерських вимог щодо Нової української школи перші класи забезпечено необхідним обладнанням та технічними засобами, а саме:  закуплено комп’ютерне обладнання відповідного мультимедійного контенту  на суму 913 тис грн.
Окрім того, на зміцнення матеріально-технічної бази та на закупівлю меблів для шкіл  витрачено майже півтора мільйона грн. Більш як 800 тис грн. витрачено на закупівлю телевізорів. 
Перші класи забезпечено дидактичним матеріалом на суму 522 тис. гривень,  першокласникики також безкоштовно отримали набори «LEGO». 
– Окрім того, нам вдалося «розморозити» будівництво Гірківської школи, – інформує нас Володимир Михайлович. – Два роки тому на будівництво закладу було залучено 398 тис. грн., а  торік ще – 4 млн 423,2 тис. грн , у тому числі 12% зазначених коштів становить місцевий бюджет – це 455,2 тис. грн. Любешівська селищна рада є учасником конкурсу на відбір інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися цього року за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
За яку б сферу діяльності не зайшла мова, любешівці з задоволенням розповідають про позитивні перетворення. Тож переваги територіального об’єднання очевидні, вони на виду у кожного.

Володимир ПРИХОДЬКО.
На фото: секретар Любешівської ОТГ Володимир Сергійчук. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%