Зариті могили та офіційні візити

Зариті могили та офіційні візити

Президент України Володимир Зеленський 31 серпня прилетить до Польщі, де у нього заплановані зустрічі з першими особами сусідньої держави, повідомили в п'ятницю в Офісі президента. Щоб покращити взаємини, офіційний Київ готовий піти на поступки та дозволити Варшаві проводити розкопки в Україні для ексгумації жертв Другої світової війни, котрі заморожені в тому числі й на Волині після провокаційного демонтажу монумента воякам УПА біля м. Перемишль.

"Програмою візиту передбачені зустрічі глави держави з Анджеєм Дудою, прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, спікером Сенату Станіславом Карчевським та представниками бізнесу", - йдеться у повідомленні Офісу Президента України.
Зустріч із Президентом США Дональдом Трампом скасовується. Глава Білого дому взагалі не полетить у Польщу через загрозу торнадо у Флориді.
Наголошується, що 1 вересня Володимир Зеленський візьме участь у меморіальних заходах у Варшаві з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни та проведе ряд зустрічей із лідерами іноземних держав. Щодо правителя РФ Владіміра Путіна, то його за агресію щодо Україна на зустріч не запрошено. Відтак, частина залежних від Москви країн екс-СССР теж вирішила прогнорувати важливу подію, зокрема,обрапий після революційних подій глава уряду Вірменії Нікола Пашинян. Втім, уже відомо, що Володимир Зеленський зустрінеться в Варшаві з Президентом Грузії Саломе Зурабішвілі.
Як жест доброї волі українська сторона готова дозволити полякам продовжити перезахоронення жертв Другої світової війни, насамперед, у Західній Укераїні та на Волині. Цілком можливо, що польський колега Анджей Дуда також врахує уроки історії, тож для кращого майббуття двох держав запровадить аналогічну практику догляду за українськими  цвинтарями по той бік Західного Бугу, що донині робиться лише силами волинських волонтерів.
Слід нагадати, що станом на 1 вересня 1939 р. Волинь належала до складу Другої Речі Посполитої, десятки тисяч українців разом з солдатами інших національностей у війську Польському воювали проти гітлерівських окупантів, а на наші міста падали бомби німецької авіації.
Світлана КОМА.
На фото порталу photo-lviv.in.ua: німецькі літаки в небі над Західною Україною, вересень 1939 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%