Чому затягнулося повернення додому бранців Кремля?

Чому затягнулося повернення додому бранців Кремля?

Причина затримки з обміном утримуваними особами між Україною та Росією може бути пов'язана з бажанням РФ отримати свідка у справі MH17 Володимира Цемаха.

Про це без зазначення джерел повідомили кілька людей, серед яких головний редактор "Цензор.Нет" Юрій Бутусов, колишній нардеп Мустафа Найєм і засновник міжнародної дослідницької групи Bellingcat Еліот Гіггінс.
"Росія затягує обмін полоненими, і провокує інформаційну хвилю, щоб підштовхнути владу України до вигідної для себе формули обміну. Річ у тім, що Владімір Путін вимагає видачі на обмін Володимира Цемаха - командира роти найманців у 2014-му в Сніжному, який є одним з підозрюваних у розслідуванні загибелі "Боїнга" МН-17. Саме бажання забрати Володимира Цемаха й зірвати розслідування змусило Владіміра Путіна піти на переговори про звільнення полонених. Росія всіма силами хоче зірвати судовий процес по "Боїнгу", який почнеться в Нідерландах 2020 року", - заявив Юрій Бутусов.
Те саме заявив Мустафа Найєм:
"За моєю інформацією, причиною затягування обміну політв'язнів і полонених українців є вимога Москви видати Володимира Цемаха. Володимир Цемах і ексначальник штабу так званого "Міністерства оборони" ДНР" Дмитро Купріян ("Батя") можуть дати свідчення на міжнародному судовому процесі у справі MH17 по відеозв'язку як свідки".
Видача Володимира Цемаха може послабити шанси на притягнення до кримінальної відповідальності винних у збитті MH17, зазначив Еліот Гіггінс.
Юрій Бутусов згоден з цією думкою:
"Якщо Україна звільняє Володимира Цемаха - ми отримаємо претензії Нідерландів, що з нашої вини зірвано ключове розслідування, й Україна допомагає РФ уникнути відповідальності. Більше того - санкції ЄС були введені після того, як РФ збила "Боїнг". І в наших інтересах, щоб ці санкції були переговорною позицією під час обговорення нової редакції Мінських угод".
Наш кор.
На фото порталу "Лівий берег": Володимир Цевух, бойовик "ДНР", причпетний до знищення малайзійського пасажирського літака.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (542) - 87.8%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%