Автобусна дружба однокурсників

Автобусна дружба однокурсників

Як луцькі "Богдани" опинилися в Грузії та Абхазії?

На рику маршрутних пасажирських перевезень не лише столиці Грузії Тбілісі, але й в усіх інших містах цієї кавказької держави, поряд із американськими "Фордами" активно курсують українські "Богдани". Як опинилася ця техніка в Грузії (і не тільки)??
Ось одне з пояснень прес-служби Корпорації "Богдан Моторс" від 8 жовтня 2010 р., коли, як відомо, при владі був антинародний режим президента-втікача Віктора Януковича, а попередній глава держави Петро Порошенко був власником цієї корпорації:
"За січень-вересень поточного року Корпорація «Богдан» реалізувала 2301 автобус, що на 35,35% більше ніж за аналогічний період минулого року (9 міс. 2006 р. – 1700 од.). На зовнішні ринки Корпорацією було поставлено 1011 одиниць техніки, що на 98,62% більше ніж за 9 місяців 2006 року (9 міс. 2006 р. – 509 од.). Частка експортованої продукції в загальних продажах автобусів за січень-вересень поточного року становила 43,94%. Експортними ринками у січні-вересні поточного року були ринки таких країн, як: Росія, Білорусь, Сербія, Вірменія, Грузія, Казахстан, Азербайджан, Молдова".
Оскільки начну частину цієї армії автобусів складали на луцькому заводі цієї корпорації, котрим у той час керував Володимир Гунчик, то цікава ще одна інформація від прес-служби цієї бізнес-структури:
"У вересні загальні продажі автобусів становили 326 од., що на 30,4% більше ніж за аналогічний період минулого року (вересень 2006 р. – 250 од.). За це й же період експортовано на 10,6% більше – 167 од. (вересень 2006 р. – 151 автобус).... Загальний дохід усіх підприємств, що входять до складу Корпорації «Богдан» у 2006 р. склав 6452169,6 тис. грн. в тому числі дохід «Луцького автомобільного заводу» склав 2451129,0 тис. грн. Прибуток підприємств Корпорації склав 103341,4 тис. грн. До бюджетів усіх рівнів у вигляді податків підприємствами Корпорації було перераховано 140421,95 тис. грн. Сума перерахованого податку з доходу працівників підприємств Корпорації у минулому році становила 13163,33 тис. грн. До соціальних фондів підприємства Корпорації «Богдан» відрахували 52638,11 тис. грн".
Слід зазначити, що з жовтня 2009 р. до березня 2010 р. Петро Порошенко працював Міністром закордонних справ України (призначення відбулося завдяки Президентові Віктору Ющенку), А Президентом Грузії другий термін поспіль тоді (2008-2013 рр.) був однокурсник Петра Олексійовича по навчанню на факультеті міжнародних відносин Київського держуніверситету імені Тараса Шевченка і студентський друг Міхеїл Саакашвілі.
Як говорять буквально на кожному кроці в м. Тбілісі, автобуси "Богдан" приїхали в Грузію саме завдяки цій суттєвій обставині.
Щоправда, коли Петро Порошенко став черговийм Президентом України, то запросив опального в Грузії Міхеїла Саакашвілі, призначивши головою Одеської облдержадміністрації. Але дружба закінчилася скандалом і незаконною депортацією Міхаїла Саакашвілі в Польщу (щоправда, Президент Володимир Зеленський відновив українське громадянство Міхеїла Саакашвілі та дозволив йому повернутися в Україну).
Та Міхеїл Саакашвілі, побивши горщики з Петром Порошенком, звинуватив останнього в тому, що автобуси "Богдан" у 2010 р. постачалися в незаконно анексовану від Грузії силами РФ, самопроголошену "республіку" Абхазію.
Шила в мішку не сховаєш, бо й  абхазька Агенція "АпсныПресс" 14 вересня  2010 р. повідомила про постачання з України в окуповану Абхазію 20 автобусів «Isuzu - Богдан». А згодом в невизнану нашою державою Абхазію корпорація Петра Порошенка доставила ще 10 автобусів... 
Єдине, що змогли пояснити в прес-службі Корпорації "Богдан", так це що і я не я, і хата не моя.
Ось цитата, наведена порталом "Грузія онлайн":
"На днях экс-президент Грузии Михеил Саакашвили заявлял, что Петр Порошенко, будучи владельцем корпорации "Богдан", поставлял автобусы в оккупированную Россией Абхазию. В пресс-службе корпорации "Богдан" сообщили, что начиная С 2010 года завод производитель автобусов «Черкасский автобус» и дистрибьюторская компания «Украинский автобус» находились под управлением менеджмента Проминвестбанка и окончательно перешли в собственность банка в начале 2011 года.
В пресс-службе корпорации "Богдан" подчеркивают, что согласно условиям договора передачи залоговых активов (ПАО «Черкасский автобус» и ООО «Украинский автобус») кредитору (ПАО «Акционерный коммерческий промышленно-инвестиционный Банк») менеджмент корпорации «Богдан» не контролировал финансово-хозяйственную деятельность этих компаний. 
Также отмечают, что корпорация «Богдан» неоднократно отмечала, что с 2009 года Порошенко П. А. не имеет никакого отношения к корпорации «Богдан». 
У той же час, за інформацією низкеи ЗМІ, "Промінвестбанк" мав значну частку капіталу одного з російських банків...
І на завершення. Вартість одного нового автобуса «Isuzu - Богдан».  складає щонайменше 50 тис. доларів США.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: маршрутки "Богдан" і "Форд" на вулицях м. Тбілісі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (544) - 87.7%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (22) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.2%