Програла і пообіцяла допомагати настановами ... переможцям

Програла і пообіцяла допомагати настановами ... переможцям

Чому звільнена очільниця Міносвіти і науки дякує і Арсенію Яценюку, і Володимиру Гройсману, і Петру Порошенку, і Олексієві Гончаруку, і Володимиру Зеленському?

Отже, 30 серпня 2019 р. скандальна очільниця МОН України Лілія Гриневич, яка за 5 років здіснила карколомну політичну мімікрію від "Батьківщини" Юлії Тимошенко через "Народний фронт" Арсенія Яценюка до "Української стратегії" Володимира Гройсмана, нарешті здала свої повноваження попередниці.
Ось як цю процедуру описала сама Лілія Гриневич:
"От, власне, і все. Пост здав – пост прийняв. 3 роки і 4 місяці ця будівля була не просто місцем роботи – тут я залишила великий відрізок власного життя. Для мене надзвичайно цінно, що все це було не марним, що, йдучи, я можу сказати щире дякую та гідно дивитися людям в очі. Подякувати я хотіла б дуже багатьом. По-перше, людям, які делегували мене в МОН і дали можливість втілити реальні зміни – партії Народний фронт та Арсеній Яценюк. Прем’єру Володимиру Гройсману, який підтримав, знайшов гроші, який вірив у НУШ не менше за мене. Звісно, цих змін не було б без неймовірних людей, що працюють у Міністерство освіти і науки України".
І хоча саме ексПрезидент Петро Порошенко погоджував її призначення Міністром МОН, вже зараз Лілія Гриневич йому не дякує, хоча напередодні президентських вибоів приїхджала на Волинь та відкрито за нього голосувала в деоржавних установах освіти разом із місцевими чиновниками.
"Найбільша моя вдячність – нашим партнерам. Міжнародні організації, громадські організації, місцеві органи самоврядування, освітяни – усім, хто жив, вірив та працював заради втілення започаткованих нами трансформацій. Без вас увесь цей рух був би неможливим. Я вірю у вас – у те, що ви продовжите рух у заданому напрямку, зможете пришвидшити та вдосконалити його".
Але ставка на Арсенія Яценюка, Володимира Гройсмана і Петра Порошенка для Лілії Гриневич виявилася хибною. І вона безславно програла, йдучи в політичне небуття та поступаючись місцем призначеній 29 серпня ц. р. новою Верховною Радою України за поданням нового очільника уряду Олексія Гончаренка екс-очільниці департаменту міжнародної співпраці Анні Новосад.
Утім, Лілія Гриневич вирішила покласти яйця в різні кошики, тому на своїй сторінці в соцмережах вирішила продемонстурвати максимальну лояльність до наступниці:
"11-м Міністром освіти і науки України призначено Ганну Новосад – людину, яка впродовж останніх років була невід’ємною частиною команди МОН. Саме за моєї каденції вона очолила стратегічний директорат міністерства.
В цій країні не буде людини, яка вболіватиме за успіх Ані більше, ніж я. Вона – це здоровий глузд і надзвичайно професійний підхід до питань. Попереду багато викликів, зокрема, викликів лідерських, але я вірю, що вона зробить усе можливе, щоб впоратись із ними.
Зараз в суспільстві дуже багато надій, віри та сподівань – відповідати їм, це ще те завдання.
Я щиро переконана, що в цій країні нема посади важливішої і відповідальнішої, ніж крісло Міністра освіти і науки. МОН часто недооцінюють у політичних іграх, з цієї посади дійсно неможливо нажити статків чи зробити миттєві перетворення, які вплинуть на всю країну зараз. МОН – це Міністерство майбутнього.
Ми збудували хороший фундамент та розпочали зведення принципово нової структури освіти та науки в нашій країні. Це гарна основа для подальших перемог, яскравих звершень та нових починань.
Я зичу новопризначеному Міністру успіху. На шляху розвитку і вдосконалення освіти та науки Аня завжди зможе розраховувати на мою підтримку".
Звичайно, велике запитання, чи потрібна новій очільниці МОН Анні Новосад підтримка відправленої в відставку Лілії Гриневич, яка агітувала на президентських виборах не за Володимира Зеленського, а за Петра Порошенка, а на парламентських симпатизувала не "Слузі народу", а гройсманівському проєкту?
Тому буквально вчора новий глава КМУ Олексій Гончарук щодо "реформ" у системі МОН сказав,що вони ніби й потрібні, але "будуть піддані ретельному аналізу та перевірці на предмет доцільності".
З ним важко не погодитися: в країні - тисячі закритих сільських шкіл...
Світлана КОМА.
На фото з відкритих джерел: Лілія Гриневич передала справи Анні Новосад і пішла в політичне небуття.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%