Чи зустрінуться волиняни в Варшаві з Президентом України?

Чи зустрінуться волиняни в Варшаві з Президентом України?

Представники українських організацій за кордоном закликали Президента Володимира Зеленського провести у Варшаві, де він перебуватиме 31 серпня і 1 вересня, зустріч із українською громадою.

Про це йдеться у спільному листі, текст якого є в розпорядження "Європейської правди".
"Ми, представники українських організацій за кордоном, глибоко стурбовані тим, що в рамках Вашого офіційного візиту до Польщі, який відбудеться 31 серпня - 1 вересня 2019 року, не передбачено зустрічі з українською громадою", - йдеться у листі.
Активісти нагадали, що в Польщі проживає щонайменше 1,27 млн українців. Крім цього, за даними Світового банку, у 2018 році українці з-за кордону поповнили бюджет України на 14 мільярдів доларів, що дорівнює 11,4% ВВП країни.
"Ми глибоко засмучені тим фактом, що Президент України ігнорує найбільшу у світі закордонну українську громаду. Розглядаємо це як прояв нехтування інтересами більше 20% громадян України, які проживають за кордоном", - йдеться у листі
Вони також закликали проводити зустрічі з громадянами України, які проживають в Польщі та інших країнах, в рамках офіційних візитів і створити посаду штатного радника з питань закордонних українців та міграційної політики при уряді.
"Як відомо, Володимир Зеленський сьогодні починає дводенний візит до Польщі, в рамках якого він зустрінеться з кількома європейськими лідерами і візьме участь у заходах з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни", - деталізували колеги з "Української правди".
До речі, раніше на сайті глави держави анонсувалася зустріч Володимира Зеленського з українцями в Польщі, але наразі ця інформація відсутня.
Слід нагадати, що зараз на навчанні та роботі в РП працюють сотні тисяч українців, чимала частина яких вихідці з Волині.
Світлана КОМА.
На фото прес-служби Президента України: Володимир Зеленський на урочистостях у Києві.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (546) - 87.8%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (22) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.2%