100 днів… Після і до

100 днів… Після і до


Чому Президент України Володимир Зеленський за 100 днів перебування на посаді глави держави не зміг  здійснити першочергових і невідворотніх реформ?

21 квітня на чолі нового проєкту «Слуга народу», що мав пряму аналогію з телесеріалом, який «крутили» на телеканалі «1+1», Володимир Зеленський здійснив те, що від нього й очікували. В другому турі президентських виборів Володимир Олександрович, який раніше розвеселяв «сильних світу цього» зі сцени «95 кварталу», загнав зубоскалів у глибокий нокаут, набравши 73,22% голосів проти 24,45% у п’ятого глави держави Петра Порошенка.
Отримавши пробоїну нижче ватерлінії, владна машина, скручена Петром Олексійовичем буквально по гвинтику, до останнього тягнула з інавгурацією нового Президента, але 20 травня Володимир Зеленський отримав усю повноту влади.
І першим, що він зробив, це оголосив про розпуск старого парламенту та проведення виборів до нової Верховної Ради, які й відбулися 21 липня ц. р. під гаслом нищівної перемоги його ж партії «Слуга народу». І досі на вулицях і площах ще збереглася «зелена» агітацію з переконанням «Зробимо їх ще раз».
Та минуло 100 днів… Хто кого «зробив» і чи взагалі кожен залишився при своїх інтересах?
Володимир Зеленський, ставши Президентом, опинився між вибором. Або використати свої повноваження і зі старими урядом та парламентом, провівши кардинальні зміни у виконавчій владі обласного та районного рівня, або зіграти ва-банк, відклавши місцеву тему в довгу шухляду і на хвилі популярності здобути всю повноту влади.
Він обрав другий варіант. Тому очевидно, що в Україні люди не побачили за 100 днів його президентства фактично ніяких змін. Ну, вигнали кількох начальників, не призначивши замість них жодного нового управлінця… Імітація змін, але не самі зміни.
А коли фактично все те саме у конкретному селі чи місті, то й складається враження, що Київ, як завжди, живе своїм життям на Печерських пагорбах, а всі інші – зовсім іншим, по бездоріжжі та в умовах війни.
До речі, фактично відсутній будь-який позитивний результат щодо бойових дій на Донбасі – теж не на користь Володимира Зеленського та його команди. Ніби й здійснюються певні кроки на міжнародній арені, але не проходить і дня, щоб російський окупант когось на фронті не вбив чи не скалічив…
Утім новий парламент і новий Кабмін – це козирі, які повинні допомогти главі держави в наступні 100 днів відіграти в суперника те, що було втрачено за попередню «сотку».
Позитивні результати будуть. У цьому можна не сумніватися. Головне, щоб у найближчому оточенні не було осіб із запамороченням від успіхів. Бо саме в цей момент починається відлік символічних 100 днів до «дємбєля»…

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото прес-служби Президента України: Володимир Зеленський під час процедури інавгурації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%