Про незалежність та захищеність

Про незалежність та захищеність

Одним із пунктів графіку недавнього робочого візиту на Волинь депутата Верховної Ради України Ігоря Єремеєва був діалог із журналістами, що стосувався виконання Ігорем Мироновичем повноважень народного депутата України. 

«Незважаючи на те, що трибуна найвищого законодавчого органу країни досить довго блокувалася, робота тривала безперервно», – наголосив Ігор Єремеєв. Тож розповів чимало цікавого і щодо нових законопроектів, і щодо ситуації у стінах парламенту.
Перш за все, депутат від Маневицького виборчого округу №23 (Камінь-Каширський, Ківерцівський, Любешівський, Маневицький р-ни) запевнив: до лав будь-якої із партій примикати не збирається, бо вважає, що «жодна із них не переймається проблемами України так, як власними». Навіть більше: Ігор Миронович нагадав, що у Верховні Раді  діє група позафракційних, куди увійшли депутати.
–  Ми радимося й голосуємо спільно. І головне: моя принципова позиція – особисте голосування й невтручання у бійки. Хоча блокування трибуни часом виправдане. От, наприклад, якби трибуну не блокували, то рішення щодо персонального голосування не прийняли б, – зауважив політик.
Розповів нардеп також, що віднедавна у Верховній Раді зареєстрували міжфракційне об’єднання «Волинь», куди увійшли семеро волинських народних депутатів – Валерій Черняков, Євген Мельник, Анатолій Вітів («Свобода»), Катерина Ващук (Партія регіонів) та позафракційні Степан Івахів, Сергій Мартиняк і, звісно, сам Ігор Єремеєв.
– Об’єднання «Волинь» не є політичним, воно вирішуватиме виключно соціально-економічні проблеми області,  - наголосив народний депутат. 
Як розповів Ігор Єремеєв, до об’єднання може найближчим часом приєднатися комуніст Адам Мартинюк. Також ведуться перемовини з регіоналом Григорієм Смітюхом, ударівцем Юрієм Савчуком та позафракційним Ігорем Палицею. 
Давно не секрет, що Ігор Єремеєв виступив із гострою критикою скандального мовного закону Колесніченка-Ківалова. Тож повідомив, що уже зареєстровано законопроект «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України «Про засади державної мовної політики» № 1190-1.
– Нині спілкуємося з депутатами, щоб вони підтримали таку пропозицію. Не стану розповідати, що цей закон було прийнято із численними порушеннями Конституції України. А головне – він закладає динаміт під фундамент Української державності, – наголосив нардеп. – Шкода, що у Верховній Раді є люди, які не розуміють суті Незалежності, не знають, що таке національні культура і традиції. Не усвідомлюють того, що народ не може існувати без власної мови. 
Ігор Єремеєв розповів, що після реєстрації цього законопроекту не забарилася реакція  регіонала Вадима Колеснічека. Мовляв, на сайті він написав, що «Єремеєву краще продавати бензин, а не займатися мовними питаннями».
–  Але хочу сказати таке: на відміну від Колесніченка, я живу і працюю в Україні, податки теж сплачую тут і розмовляю українською, – наголосив Ігор Миронович. 
Під час прес-конференції торкнулися теми алкоголю та тютюнопаління, особливо серед молоді. Проблема є, наголошував депутат, тож її потрібно вирішувати, причому – першочергово, адже це стосується наших дітей. 
–  Нині ми готуємо проект закону щодо обмеження продажу цих товарів. Знаю: лише часовим та віковим бар’єром вирішити це неможливо, тому обговорюємо багато моментів, – сказав Ігор Миронович, навівши жахливу статистику щодо смертності та захворюваності українців через алкоголь і паління. 
–  Жодна країна в світі не виробляє стільки «важкого» алкоголю, як ми, – наголосив Ігор Єремеєв. – Найстрашніше – сьогодні не ведеться робота щодо навчання дітей у тому плані, що алкоголь ¬– це не свято і не щастя. Тобто, потрібно пояснити і переконати молодих людей: розкрити себе та реалізувати треба зовсім в іншому. 
Народний депутат зізнався, що під час написання законопроекту виникає чимало сумнівів та запитань. Адже, наприклад, введення часового обмеження продажу у селі призведе лише до того, що там просто збільшиться кількість так званих «точок», де можна придбати самогон цілодобово. Та є основа, тож результат не забариться, запевнив нардеп.
– Іще одне, не менш актуальне питання, – наголосив Ігор Миронович. – Міркуємо над проектом, котрий має назву: Закон щодо забезпечення прав членів особистих селянських господарств у разі настання безробіття. Які міри захисту він передбачає? Спілкуючись із людьми у селах, неодноразово бачив, наскільки абсолютна незахищеність нищить селянську працю. Сподіваюся, ми зможемо достукатися до Кабміну, і такі люди отримають соціальну підтримку. Люди, що працюють в ОСГ будуть мати соціальний захист та виплати по безробіттю у разі розформування ОСГ.
Не менше несправедливості, на думку депутата, містять пункти, прописані у законі, що стосується матерів-героїнь.
– Нині в Україні тих, хто має такий статус, 71 тисяча 439 жінок. 5 тисяч із них живе на 23-му виборчому округу, – повідомив Ігор Єремеєв. – Вважаю: першочергово треба спростити порядок отримання такого звання. Тож спочатку необхідно понизити  віковий бар’єр дітей (адже нині жінка отримує статус лише тоді, коли 5-й дитині виповнилося 8 років). Розумієте, буває, поки це станеться, першій дитині вже може бути 40 літ. Тому переконаний, що ту норму треба понизити: є 5 свідоцтв про народження ¬– надати звання. Спрощення потребує і процедура отримання одноразової допомоги розміром 10 тис. грн. Скасувати, переконує депутат, потрібно також норму закону, яка передбачає позбавлення  звання «мати-героїня» через засудження до покарання  однієї її дитини, котра уже досягнула повноліття. Адже матір не може відповідати за дорослих дітей.
Торкнулися також закону про фіксовану закупівельну ціну на молоко, яку недавно встановив Уряд. Депутат переконаний, що такий крок лише частково вирішить проблему, адже  ще в Радянському Союзі подібна практика показала, що це призводить до зникання продукції з прилавків магазинів. Тож вирішувати це треба дещо по-іншому: заохочувати створення селянських кооперативів тат розвитку одноосібних селянських господарств. 
На запитання, наскільки виконуються передвиборчі обіцянки, Ігор Єремеєв розповів, що лише під час цієї робочої поїздки по округу Благодійний фонд «Волинська родина» надав допомогу двом закладам: санаторію для дітей та батьків у Дачному Ківерцівського р-ну та будинку для престарілих, котрий зводить релігійна громада у Маневичах. Загалом же у різні соціальні установи поставили 2780 вікон, вже підготували перелік сільських фапів, яким також нададуть кошти на вкрай необхідний ремонт. Та й свою заробітну плату депутата Верховної Ради Ігор Єремеєв разом зі своїми помічниками, як і обіцяв, перераховує на потреби санаторію у Дачному та будинку пристарілих у Маневичах.. 
Запитували депутата і про пільги для чорнобильців, стан освіти та медичної реформи. 
– Верховна Рада реально працювала лише 5 днів, тому питання чорнобильських пільг, на жаль, ще не торкалися, – повідомив депутат. – Але я вже почав готувати відповідний проект закону, веду перемовини з депутатами, бо переконаний: люди не винні у тій трагедії, як і в тому, що живуть на забрудненій території. Держава має в повному обсязі виконувати свої зобов’язання перед постраждалими від аварії на ЧАЕС.
Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (607) - 86.2%
Пізно (25) - 3.6%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (29) - 4.1%