Мама не вірила в смерть воїна…

Мама не вірила в смерть воїна…

Волиняни попрощалися з Героєм, який  загинув на Сході 5 років тому…

Нам здається, що це війна чужа та далека, бо ми не чуємо пострілів. Але час від часу вона боляче нагадує про себе. Не тільки щоденними фронтовими зведеннями, а й людськими втратами з числа наших земляків, які болісно віддаються укожному  серці. 
Ось і 5 вересня волиняни вкотре відчули її холодний подих. Того дня в м. Луцьку відбулася церемонія перепоховання загиблого у 2014 р. Олександра Білоуса. У труні повернувся воїн на рідну землю... Аби віддати останню шану військовослужбовцю, у центрі міста зібралося сотні небайдужих волинян. Чин похорону відбувся у кафедральному соборі Святої Трійці ПЦУ. Його очолив Митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Рідні, близькі, а також присутні волиняни прощалися із воїном на Театральному майдані. Сюди прийшли також  побратими полеглого Героя, представники влади і громадськості. Після громадської панахиди хресна хода рушила пр-том Волі до гімназії №4. Поховали ж  Олександра на Алеї почесних поховань міського кладовища поблизу с. Гаразджа.
Олександр Білоус був підполковником СБУ у відставці, але з початком бойових дій на Сході країни не міг стояти осторонь і пішов рядовим добровольцем у батальйон «Айдар». Ворожа куля обірвала його життя 5 вересня 2014 р. в районі селища Металіст Луганської обл. В цьому ж бою разом із ним загинули лучани Віктор Кумецький, Андрій Атаманчук, Олег Вишневський, Сергій Грибко... 
Поховали Олександра Білоуса у м. Старобєльську як невідомого солдата. Згодом тіло воїна ідентифікували за аналізом ДНК ще в 2016 р., але мати не погоджувалась вірити, що неопізнаний солдат – її син... Лише після смерті мами згоду на перепоховання дала дружина загиблого.
До громадської панахиди на Театральному майдані нашого міста долучилися виконувач повноважень Луцького міського голови, секретар міськради Григорій Пустовіт, його заступники Григорій Недопад, Костянтин Петрочук, Ірина Чебелюк, Юрій Вербич, радник Ігор Поліщук, працівники виконавчих представники обласної влади, батальйону «Айдар» та небайдужі лучани.
Серед них був  і т. в. о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук. 
Спогадами про загиблого Героя поділилися його побратими, зокрема,  військовослужбовець батальйону «Айдар» Олександр Кралюк та полковник Віктор Уніга, який разом із загиблим проходив службу в м. Ковелі, а згодом їхні шляхи перетиналися на Сході України.
Володимир Михальчук, побратим полеглого, розповідає: «2 місяці Олександр оббивав пороги військкомату, а потім пішов на фронт добровольцем. Йому відмовляли, тому що він прослужив, пішов в запас підполковником СБУ, і їх не просто так відпускали. І, все-таки, він добився того, що хотів»
На фронті Олександр Білоус пробув 11 діб, – розповів його побратим Олександр Омельчук. 5 вересня зведена група айдарівців поблизу Щастя потрапила у ворожу засідку. В тому бої загинуло 48 чоловік:
«Це  найстрашніша сторінка нашого батальйону. Настільки підло все було: вороги стояли під нашим прапором на нашому блок-посту і при першому ж запитанні, хто ви є – ми «Айдар», відкрили шквальний вогонь зі всього, що вони мали». 
Через те, що добровольці не були офіційно оформлені, 28 тіл загиблих айдарівців не вдалося ідентифікувати. Через місяць їх поховали у Старобільську, як невідомих героїв.
Наталя Івашко, волонтер: «Переживали, що хрести на наступний день можуть сепаратисти поламати. І так під кожним номером ми заламінували, в мішок прикріпили, до труни прикрутили і тут ще випалили, заховали під табличку ще табличку і намалювали схему захоронення, тому що це був 14-й рік і не всі були раді тому, що тут у нас герої поховані.»
«Герої не вмирають – знаємо ми. І це дійсно так, адже світла пам’ять про їхній героїзм та жертовну любов до Батьківщини назавжди залишаються в наших серцях. От тільки все ще долинають зі Сходу України чутки про нових загиблих. На жаль, не всі імена цих Героїв нам відомі й донині. Деякі з них ще вважаються зниклими безвісти, вселяючи останню надію у серця своїх близьких. Проте, коли особу загиблого врешті встановлено – жалоба проймає усю громаду» – передав почуття всіх волинян сайт Луцької міськради.

Олег ЛОКАЧУК.

На фото Петра Кривошея: волиняни прощаються з Олександром Білоусом.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%