Синтетичні... люди

Синтетичні... люди


Науково-технічна революція, створена людиною, неминуче обирає собі жертву в  вигляді... самих людей.

«Кожні 5 тис. років відкриваються двері між вимірами, й темні сили прагнуть порушити існуючу гармонію. Кожні 5 тис. років Всесвіту потрібний герой, здатний протистояти цьому злу. XXIII ст. Нью-йоркський таксист Корбен Даллас повинен вирішити глобальне завдання – порятунок всього роду людського. Зло у вигляді розжареної маси, наділеної інтелектом, насувається на Землю. Перемогти його можна, тільки зібравши воєдино чотири елементи (вони ж стихії – земля, вода, повітря і вогонь) і додавши до них загадковий п’ятий елемент». Це – фабула відомого кінофільму «П’ятий елемент».
Головні ролі в ньому зіграли Брюс Вілліс (таксист Корбен Даллас) та Міла Йовович (Лілу, «П’ятий елемент»).
В принципі, мало хто не бачив цієї блискучої фантастики, але мало хто зауважив епізод, коли Корбен закохався в Лілу і забажав від неї інтимної близькості, а дівчина відповіла шокуючим запитання: «Ви досі розмножуєтеся примітивним крапельним методом»?
До чого це кіно і реалії, коли навіть людська їжа остаточно перетворюється в набір хімічних елементів, які не мають нічого спільного з природніми продуктами харчування?
Бо людство невпинно крокує до машинізації. Ну, що роботи вже виконують як інтелектуальну, так і грубу фізичну роботу, то цим уже нікого не здивуєш. Але що без достатніх дослідів щодо результатів впливу генномодифікованих чи просто хімічних продукцій на організм людини та її репрордуктивну функцію на споживчий ринок викидається їжа, яка, по суті своїй, не має з нею нічого спільного, то це справжня катастрофа як не для нинішніх, так для майбутніх поколінь.
Ці роздуми викликала інформація, що один із інвестиційних фондів одного з нардепів-олігархів купив за кордоном акції виробника синтетичного м’яса.
«Штучне м’ясо – тренд останніх років в світі. Мої аналітики повірили в цей тренд та ідею», – написав щасливий власник придбання, який сумнівно, що сам їстиме синтетичне м’ясо.
Молоко з порошків. Кури на преміксах. М’ясо  з синтетики... Що далі? Вода з ацетону і хліб із каміння?
Не хочу здаватися старорежимним і відкидати все прогресивне та перспективне. Але людство, вочевидь, має право на справжню їжу, якщо воно хоче залишитися людством. Це те саме, що ніхто не заперечує імплантацію штучних суглобів для порятунку здоров’я пацієнта, тоді як антигуманно вбивати людей для того, щоб пересадити їхні очі, серце чи інші органи іншим особам...
Про що мріють прихильники виробництва та продажу несправжнього м’яса? Тільки про надприбутки: лише в другому кварталі 2019 р. виручка зросла порівняно з аналогічним періодом минулого року в 3,9 рази –  до 67,25 млн доларів США, а чистий збиток –  на 27,7%, до 9,44 млн «баксів»...
Зрозуміло, що цей порядок цифр не залишає ніяких шансів традиційним виробникам м’яса, і галузь продовжить деградацію. А з нею й усталений спосіб життя українського села, де вже почали забувати зовнішній вигляд справжньої корови та запах свіжого молока...
Пам’ятаєте стареньку пісеньку про те, з чого зроблені хлопчики та дівчатка? Сміючись, співали, ніби з чого завгодно, тільки ні з чого живого.
Здається, до того йде. Людина разом зі своєю їжею все більше стає генномодифікованою та синтетичною. Ще трохи, і людство просто не зможе розмножуватися «крапельним способом» через невідворотні зміни в генетиці, і тоді за справу знову візьмуться технологи, пропонуючи або дитя в пробірці, або вже зразу готову електронну людину-робота з чіткими параметрами зовнішнього вигляду та поведінки.
Ой, люде, люде, і що тоді з вами буде? Бо ж тоді стільки мільярдів, як зараз, просто не треба буде. І тоді творці нових теорій, які, звичайно, споживають лише натуралньі продукти і п’ють лише чисту воду, щось таки та й придумають, аби ніякий п’ятий елемент не зіпсував їм царство обраних серед сірої маси неповноцінних...

Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%