Колись газети писали

Колись газети писали

Польсько-німецький пакт ненападу,без сумніву, можна кваліфікувати до категорії політичних актів епохального значіння. Підписи канцлера Гітлера й посла Речи посполитої при уряді ІІІ Республіки Ліпського усталюють на сході Европи нову епоху, яку можна сміло назвати епохою Східнього Локарна. Протягом аж 10 років (бо на стільки років заключено договір) справа східних кордонів Польщі залишається поза дискусією і з боку Німеччини не треба чекати жадних збройних несподіванок.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Бюджет

Сейм на пленарному засіданні обговорював в бюджетовій комісії проєкт державного бюджету на1939-1940 рік. Бюджетова комісія Сенату теж провадила дискусію над тим же бюджетом. В дискусіях як Сейму, так і комісії Сенату не раз порушувалося і українське питання в Польщі.

День іменин

1 лютого ціла Польща врочисто святкувала день іменин пана Президента Речипосполитої професора Ігнатія Мосціцького. В церквах було відправлено молебні. Школи було звільнено на це свято від науки.


На фото: Ігнатій Мосціцький.

(«Шлях», 1939 р.)

60 років тому

Повна радіофікація

З кожним роком в побут колгоспників все міцніше входить радіо. Досі в Любешівському районі було радіофіковано 12 сіл. Зразково працюють радіовузли в селах Бихові, Ворокомле, Горки, Цир. Район напередодні завершення повної радіофікації. В селі Велика Глуша буде встановлено потужний радіовузол, який діятиме радіусом на 30 км.

(«Радянська Волинь», 1954 р.)

35 років тому

Календар змагання

Йдуть попереду – колгосп ім. Куйбишева (голова П. Є. Кириленко, головний зоотехнік Й. К. Ткачук). В господарстві зараз надоюють від кожної фуражної корови по 6,3 кг молока, що на 1,4 кг більше середньо районного показника. Відстають – колгосп ім. Ів. Франка (голова – Д. З. Лисковець, головний зоотехнік З. Р. Косій). Тут щоденно недобирають від корови по 1 кг молока порівняно з відповідним періодом минулого року.

(«Прапор Леніна», 1979 р.)

25 років тому

Тричі на користь «Волині»

завершилися контрольні матчі луцьких футболістів, які у Ялті продовжать підготовку до чемпіонату країни серед команд другої ліги. З однаковим рахунком 2:1 волиняни перемогли миколаївський «Суднобудівник», севастопольську «Чайку» і «Нафтовик» з Охтирки. Стартовий склад волинян був таким: Лайзан, Бойко, Антонюк, Федюков, Войтюк, дикий, Шухман, Зейберліньш, Слука, Раденко, Мозолю, на заміну виходили Крищишин, Федецький, Козак, Адаменко, Мудрий, Поліщук, Бурч.

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

День святого Валентина

Кажуть, що «День святого Валентина» в тому вигляді, який ми його знаємо – це результат грамотно організованої промоушн-компанії фірм, що продавали валентинки. Нова традиція найбільше приживається серед молодих людей, які не ставлять собі запитання: а до чого тут «святий»? Не знають вони, що на день пізніше – 15 лютого, на Стрітення Господнє, відзначається Всесвітній день православної молоді. А ім’я Святого Валентина в православній церкві ніякого відношення до дня закоханих не має, день його Ангела у церковному календарі 7 травня, 19 липня, 12 серпня. І не треба плутати праведне з грішним.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%