Воєводу – у відставку!

Воєводу – у відставку! Опозиційні парламентарі вимагають негайної відставки керівника виконавчої влади, а міністр визнає, що діяльність органів влади з боротьби зі сніговими заметами могла бути ефективнішою. Такі перші результати снігової навали, яка в лютому лютувала в Грубешівському повіті Люблінського воєводства РП і залишила по собі не лише велетенські кучугури в два людських зрости заввишки… Створені природою барикади бовваніють біля доріг і зараз, а от що буде з розкритикованим керівником виконавчої влади Люблінщини Іолантою Шолно-Когуц, наразі невідомо.

Трикутник Грубешів-Замость-Хелм виявився аномальною зоною, де, як у знаменитому Бермудському тезці, безслідно зникало все, що рухалося. Внаслідок потужних снігопадів буквально кілька десятків кілометрів західніше від наших Любомльського, Володимир-Волинського та Іваничівського районів  більшість місцевих доріг виявилися заметеними, тому пересуватися ними виявилося неможливо. Щоби допомогти відрізаним від зовнішнього світу людям, були задіяні спецтехніка та людські ресурси силових структур. Наприклад, допоки фахівці з надзвичайних ситуацій пробивали тунелі, щоб повернути в дію дороги, військовослужбовці Надбужанського відділу Прикордонної варти РП снігоходами доставляли людям продукти та предмети першої необхідності буквально до їхніх домівок.
А коли  стихія вщухла, почався «розбір польотів». Представник Люблінщини в Сеймі Януш Палікот, політик, у чомусь схожий на українського побратима Олега Ляшка, журналістам газети «Dziennik Wshodni» прямо заявив:
«Діяльність воєводи в цьому напрямки закінчилася повним скандалом. Коли б ми бачили хоча б якусь зацікавленість у боротьбі зі стихією, ми б отримали зовсім інший результат. Проте, перефразовуючи слова міністра Рафальські, так і хочеться промовити: «Вибачте, але така вже в нас воєвода!». Сподіваюся, що в цій ситуації не переважатимуть партійні симпатії, бо воєвода скомпрометувала й партію «Громадянська платформа», яку представляє».
Чи візьме до уваги гостру критику і пана Палікота, й інших представників сусідньої з Волинню Люблінщини глава уряду РП Дональд Туск, покаже найближчий час. В усякому випадку, воєвода в Польщі призначається не Президентом (як в Україні), а – Прем’єр-міністром. Проте реальної влади ця посадова особа не має, бо основні фінанси зосереджені в руках депутатів Сеймика ()аналог нашої обласної ради). Тому чи пані Іоланту Щолно-Когуц відправлять у відставку і вона повернеться до попередньої наукової роботи в одному з місцевих університетів, знатимемо найближчим часом. Щоправда, міністр Рафал Трасковські уже визнав, що на боротьбу зі стихією можна й треба було реагувати краще.
Щоправда, в тому й полягає відмінність Польщі як однієї з держав Євросоюзу, що там питання про позбавлення посади керівника виконавчої влади регіону може підніматися навіть через недостатню, на думку опонентів, боротьбу зі стихійними явищами, тоді як в Україні кадрові зміни здебільшого відбуваються з інших мотивів, про які, як правило, офіційно не повідомляється.
Роман УСТИМЧУК.
На фото Войцеха ПАСЄВІСА в газеті «Dziennik Wshodni»:  штабний сержант з відділу Прикордонної варти в Долгобичуві Марцін Прокоп доставляє відрізаним від світу людям хліб.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%