Епоха самосудів?

Епоха самосудів?

Якщо кари від держави не дочекатися, за справу беруться «народні месники»?

У ніч на 17 вересня невідомі кинули «коктейль Молотова» в будинок ексглави Національного банку України Валерії Гонтарєвої, який ущент згорів у с. Гореничі неподалік столиці України. 
Але це не одна біда, що звалилася на голову колишньої очільниці найголовнішої фінансової установи держави. 30 серпня Валерію Гонтарєву збив автомобіль у центрі м. Лондон, де вона переховується від українських правоохоронців через звинувачення в масових зловживаннях та корупційних схемах. А в ніч на 5 вересня ц. р. невідомі спалили в м. Києві автомобіль, який зареєстрований на її невістку і яким користувався її син…
Отже, менш як за місяць маємо справу з трьома злочинами, в випадковість скоєння яких мало хто вірить. Але чи варто зловтішатися, навіть враховуючи, що Валерія Гонтарєва за припущеннями авторитетних аналітиків далеко не свята і вже давно повинна перебувати в місцях позбавлення волі?
Та цими днями в м. Маріуполі на Донбасі сталася ще резонансніша подія: невідомий випустив сім куль у тіло Романа Джумаєва, який із 2014 р. воював у складі бандформування «ДНР» та вихвалявся, що як снайпер терористів убив не одного захисника України. Бойовика з угрупування «Пятнашка» затримали вітчизняні спецслужби, коли він намагався проникнути на підконтрольну українській владі територію Донбасу. Однак місцеві суди двічі випускали його з-за ґрат, в останньому випадку обмежившись домашнім арештом… У результаті – Роман Джумаєв перетворився на труп.
Та чи варто радіти, що справедлива кара дістала убивцю українських солдатів не з боку держави, а від невідомих месників? Ніби як каратель-денеерівець і не заслуговує на життя, але й у незаконний спосіб у правовій державі нікому не дозволено бути слідчим, суддею та виконавцем вироку…
Про що свідчать ці факти? Певна частина суспільства втомилася очікувати пришестя законності та справедливості, а тому взялася сама карати правопорушників і злочинців. Але як далеко зайде цією непевною дорогою наша рідна Україна? І, найголовніше, чого очікувати в найближчій перспективі?
Пригадую Музей геноциду вірменського народу в м. Єревані. В заключній частині експозиції розміщено кілька стендів із портретами молодих вірменів. Вони за вироком «народного суду» в 20-их роках минулого ст. у різних частинах Європи розстріляли всіх турецьких політиків та військових, причетних до масових убивств дітей, жінок і стариків. І – стали героями для всіх вірмен.
А ким будуть для українців ті, хто палить майно Валерії Гонтарєвої та розстрілює бойовиків із ОРДЛО? І, найголовніше, чому торжества законності та справедливості не забезпечують державні органи, котрі для цього й створені?

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з порталу 0629: снайпер «ДНР» Роман Джумаєв під час війни проти української армії.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%