Мендель має піти... Разом із Богданом?

Мендель має піти... Разом із Богданом?

Спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» слідом за Національною спілкою журналістів України вимагає від Президента Володимира Зеленського звільнення його речниці Юлії Мендель за непрофесійну поведінку. Про керівника Офісу глави держави Андрія Богдана, який допомагав Юлії Мендель відсторонювати від Володимира Зеленського кореспондента Сергія Андрушка, наразі не йдеться.


«У зв’язку із непрофесійністю, неетичною поведінкою та провокацією штучних конфліктів вимагаємо звільнити Юлію Мендель з посади прес-секретаря Президента України Володимира Зеленського.  Від Офісу президента та Юлії Мендель очікуємо вибачень перед нашим колегою Сергієм Андрушком», – серед іншого зазначається в заяві, котру підписали ГО «Громадське Телебачення», журналісти проєкту «Bihus.Info» та редактор-засновниця «Української правди» Олена Притула.

Як нагадує «Українська правда», 28 вересня вибачитися за некоректну поведінку з боку Офісу президента та Юлії Мендель закликала НСЖУ на чолі з Сергієм Томіленком. А 30 вересня медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» закликав Володимира Зеленського публічно відреагувати на «загрозливе» перешкоджання роботі журналістів з боку його речниці.  Крім цього, в заяві, оприлюдненій на «Детектор Медіа», нагадали «молодореформаторам», що «відкрите спілкування із журналістами – це не лише ознака демократичності влади, а й її обов’язок».

В відео щодо скандалу видно, як журналіст Сергій Андрушко очікує на приїзд ВІП-персон біля якогось будинку. Біля нього вже знаходиться Юлія Мендель, яка заявляє, що не дасть можливості задати бодай одне питання Президентові. Потім із дорогої чорної машини, двері якої відкриваються догори, вилазить Андрій Богдан, який заявляє репортерові, що не дає жодних коментарів медіа з «сумнівною репутацією».

Потім на сходи піднімається сам Володимир Зеленський, який добре бачить, як Юлія Мендель фізично відтісняє журналіста з мікрофоном подалі і як цьому фактично сприяє Андрій Богдан. Утім, Володимир Зеленський як ні в чому не бувало йде далі...

Чому глава держави закриває очі на сумнівне минуле та неблагополучне сьогодення керівника своєї канцелярії, також викликає подив. Андрій Богдан підпадає під люс трацію, свідченням його лояльності до режиму Віктора Януковича є отримана ним у 2013 р. від глави КМУ Миколи Азарова Почесна грамота, та й в особистому плані в 43-річного Андрія Йосиповича не все гладко: розлучився, залишивши дружині 4 доньок...

Символічно, що й під час перебування при владі Петра Порошенка ставлення до медіа було нічим не кращим, а не лояльних до влади представників ЗМІ просто не пускали до перших осіб на гарматний постріл. У тому числі і під час його останніх візитів на Волинь. Крім того, так і не розслідувані резонансні напади та вбивства журналістів.

Саме тому на 6 листопада ц. р. у парламенті призначено спеціальні слухання щодо фізичної безпеки працівників ЗМІ, яка в Україні продовжує залишатися на небезпечному для ви конання професійних повноважень рівні.

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Української правди»: «нова влада» діє щодо «незручних журналістів» так само, як і  всі попередні...

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (475) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%