Рада директорів

Рада директорів

13 вересня у Коледжі технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулося чергове засідання Ради директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Волинської області.

У заході взяли участь 20 очільників коледжів Волині. Серед запрошених гостей були: заступник голови Волинської облдержадміністрації Світлана Мишковець, заступник голови Волинської облради Роман Карпюк, заступник начальника управління – начальник відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти Тетяна Соломіна, голова Волинського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України Василь Грановський, ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко, ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан та проректор з науково-педагогічної навчальної роботи та рекрутації СНУ Світлана Гаврилюк.
На засіданні підвели підсумки роботи Ради директорів за 2018-2019 навчальний рік, обговорили особливості практичного впровадження Закону України про фахову передвищу освіту та затвердили план роботи Ради та обласних методичних об’єднань закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації на 2019-2020 навчальний рік.
У рамках засідання учасники Ради директорів ознайомилися з територією коледжу, його аудиторіями та лабораторіями.
Спочатку до слова запросили голову Ради директорів, директора Луцького педагогічного коледжу Петра Бойчука, який у першу чергу привітав усіх учасників з початком нового навчального року. За його словами, відповідно до затвердженого плану роботи у минулому році було проведено три засідання ради директорів та 18 засідань обласних методичних об’єднань, де взяло участь майже 91% викладачів. Також згідно розробленого плану було організовано ряд олімпіад, наукових конференцій та різноманітних освітньо-пізнавальних заходів.
Далі слово надали господарю цьогорічного дійства – директору Коледжу технологій, бізнесу та права Станіславу Щерблюку. У своїй доповіді він презентував свій освітній заклад та розказав про аспекти його трансформації відповідно від Закону України про вищу освіту до Закону України про фахову передвищу освіту.
Він наголосив, що як керівник зосередив свою роботу на формуванні якісного контенту, розширенні спектру надання освітніх послуг шляхом відкриття нових рівнів підготовки, а також покращення науково-педагогічного потенціалу коледжу через інтеграцію коледж – університет.
За останні п’ять років в освітньому закладі спостерігається суттєве збільшення загальної кількості студентів коледжу. Зокрема за результатами вступної компанії 2019 р., план прийому виконаний на 80,2%, що стало рекордом за останнє десятиліття існування закладу. Студентські лави поповнили 441 студет, в тому числі за кошти фізичних і юридичних осіб 224 особи, що складає 50,8 %. 
Загальна кількість здобувачів вищої освіти станом на 1 вересня – на денній формі навчання – 1054 студенти, за рахунок бюджету – 721. Заочна форма – 210, бюджет – 42.
В тому числі бакалаврську програму освоюють 261 студент. Слід відзначити що у цьому році відбувся перший випуск бакалаврів, що позитивно вплинуло на результати вступної кампанії. У 2019-му дипломи молодших спеціалістів отримали 332 студенти, з них 26 з відзнакою. В основному всі випускники денної форми навчання працевлаштовані або продовжують навчання у вузах України.
Крім того, спостерігається стабільна динаміка до зростання їх успішності, та значно знизилася кількість невстигаючих студентів. Це дало можливість акредитувати освітні програми бакалавра і молодших спеціалістів. До слова, з 281 студента, лише 7 не справилися з ЗНО.
Коледж практикує різносторонню міжнародну співпрацю та дружні стосунки з польськими, білоруськими та болгарськими закладами освіти. А з Старопольською вищою школою у м. Кельце реалізується програма «подвійний диплом», учасники якої отримують одразу два дипломи: рідного коледжу та польського вишу. У минулому році до неї долучилися 17 студентів коледжу.
Також традиційною є співпраця з носіями англійської мови. Студенти коледжу у рамках роботи українсько-американського тренінгу «глобальне лідерство» мають можливість перевіряти та демонструвати свої комунікаційні навички. Третій рік поспіль за результатами цього тренінгу його учасники отримують міжнародні сертифікати.
Велика увага приділяється і тому, які умови забезпечуються для навчання. За останні роки вдалося провести капітальні ремонти навчальних кабінетів, оновити сучасним обладнанням кухню-лабораторію та переобладнати дегустаційний зал, впровадити енергозберігаючі технології, замінити усі вікна та двері, утеплити три стіни коледжу та модернізували автономну котельню, перекрити праве крило коледжу та спортзали, придбати нове комп’ютерне обладнання. А у внутрішньому дворику, за ініціативи студентської ради та за проектами самих студентів, розбити сквер.
За словами директора головним пріоритетом коледжу в умовах нового закону України про фахову передвищу освіту буде залишатись створення умов для підготовки висококваліфікованих фахівців.
Одним із найочікуваніших виступів стала доповідь заступника директора з навчальної роботи Коледжу технологій, бізнесу та права, члена робочої групи МОН та Верховної ради України з розробки проекту Закону України про фахову передвищу освіту Ігоря Макарука. Він розповів про права та обов’язки керівників закладів освіти згідно з новими нормами законодавства та наголосив на ті аспекти у законі, на які необхідно звернути додаткову увагу.
Після виступів та обговорень учасники поїхали на виїзне засідання на базі практики аби наочно побачити як адаптуються випускники коледжу до першого робочого місця.
Обмін досвідом між освітніми закладами, який відбувається під час таких зустрічей, позитивно впливає на розвиток освітньої галузі Волині, адже кожен із учасників може взяти щось для себе за приклад або запропонувати своє інноваційне рішення для вирішення проблеми.

Ольга КОНОНЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%