Осінній призов

Осінній призов


Справою кожного чоловіка має стати служба в армії. Країна розраховує, що її молода генерація мужніх воїнів гідно захищатиме її цілісність та суверенітет.

1 жовтня стартував, а в останній день грудня завершиться черговий призов на строкову службу юнаків і чоловіків віком від 20 до 27 років. Усього по Україні заплановано поповнити Збройні сили, Військово-морський флот, підрозділи Прикордонних військ, Нацгвардії та інших воєнізованих структур на 15 тис. 200 осіб. Це на 3500 менше, ніж було під час весняного призову.
Якщо у кандидата є вища освіта, то він перебуватиме у війську лише 12 місяців, якщо ні – то 18. Це, взагалі, набагато менший термін, ніж був раніше: в часи СССР їхніх однолітків призивали в армію на 2 роки, а на флоті доводилося служити цілих 3. А ще раніше термін строкової служби був ще більшим – від 3 до 7 літ!
Крім цього, студенти мають право на відстрочку (що 30 років тому було скасоване), а хто отримає звання офіцера запасу, то має шанс в армії бути не солдатом…
Важлива деталь: у зону проведення АТО/ООС військовослужбовців-строковиків ніхто не відправлятиме. Це чітко виписано в нормативно-правовій базі, незважаючи на те, що на Донбасі тривають бойові дії і регулярні війська гостро потребують поповнення.
Україна, як може, намагається подбати про своїх юних захисників. Тому на одного призовника виділять по 3 тис. 842 грн одноразової матеріальної допомоги, що на 471 гривню більше, ніж було передбачено навесні. Щоправда, окремі органи місцевого самоврядування прагнуть подбати про своїх хлопців додатково, тож, наприклад, на Маневиччині вже давно доброю традицією стала виплата ще по 5 тис. грн. 
Щоправда, є категорії громадян, які можуть отримати законну відстрочку від призову. Це, насамперед, чоловіки, в яких є дитина віком до 3 років, які мають 2 і більше дітей або вагітну дружину, громадяни, у яких є непрацездатні батьки, студенти денних відділень училищ, коледжів, інститутів, університетів і духовних семінарій, призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї, а також священнослужителі, поліцейські, деякі педагоги і лікарі
Щоб у подальшому не зламати собі кар’єру, як свідчить досвід, не варто ховатися від військкомату. Всі зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. Ну, а в випадку злісного ухилення від строкової служби передбачена сувора відповідальність.
Тому побажаймо новій генерації захисників України, щоб служба в них була легкою, цікавою, а додому вони повернулися справжніми мужчинами!

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Богдана ГОНЧАРУКА: черговий призов.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%