Фінансова вертикаль

Фінансова вертикаль


Перше читання проєкту Державного бюджету на 2020 рік не є кінцевим рішенням Верховної Ради України. Про це нещодавно в столиці говорили з представниками Асоціації міст України, а також – із керівниками органів місцевої влади.

У зацікавленому діалозі також взяла участь голова облради Ірина Вахович.
Після завершення тривалого та предметного обміну думками Ірина Михайлівна висловила переконання, що більшість слушних пропозицій будуть почуті в найвищому законодавчому органі нашої держави, а також на рівні уряду, який і розробляв проєкт нового кошторису держави на наступний рік.
Утім присутні не обходили увагою і гострих кутів.
«Звісно, що деякі зміни в головному фінансовому документі країни не подобаються представникам місцевого самоврядування. Зокрема, одне з нововведень нового уряду є те, що в Держбюджет будуть відраховувати акцизний податок, який  спрямовуватимуть у Дорожній фонд. Тобто, ті громади, на території яких розташовані автозаправні станції, не отримуватимуть цих коштів. Я вважаю, що це правильне рішення, адже тепер всі громади отримають рівні шанси щодо ремонту доріг, а не тільки ті, на територіях яких є АЗС», – пояснив деякі ключові нововведення представник партії «Слуга народу», народний депутат України від Горохівського округу №20, голова підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування В’ячеслав Рубльов.
Також волиняни переймаються, чи буде в Державному бюджеті така стаття видатків, як фінансування спорудження об’єктів соціально-економічної сфери на території області. В попередні роки ці кошти дозволяли вирішити чимало злободенних проблем.
«Ми, депутати-мажоритарники, особливо волиняни, активно працюємо над тим, аби це було передбачено в Держбюджеті на 2020 р. Адже це кошти, завдяки яким об’єднані територіальні громади, села і містечка України змінюються на краще. Ми спільно напрацювали зміни до бюджету, які я буду відстоювати на найвищому рівні», – озвучив однозначну позицію В’ячеслав Рубльов.Втім, не лише нові принципи фінансової взаємодії з центральною владою хвилюють місцеву владу області. Одна з найгостріших тем – майбутня адмінтерреформа на рівні районів. Нині їх на Волині 16, деякі урядовці пропонують їх укрупнити до трьох, тоді як обидві гілки обласної влади та фактично всі районні наполегливо рекомендують Мінрегіонбуду створити, як мінімум, 4 повіти (райони), не обійшовши увагою Полісся з центром або в м. Камені-Каширському, або в смт Маневичі.
Саме тому Ірина Вахович 8 жовтня запланувала взяти участь в дебатах під егідою Центру політико-правових реформ. Будуть говорити на тему: «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей у рамках реформи місцевого самоврядування України». Проєкт, до речі, реалізується завдяки фінансовій підтримці уряду Великої Британії.  Круглий стіл на предмет «Формування нового районного поділу у Волинській області» відбудеться в м. Луцьку.

Світлана КОМА.

На фото з відкритих джерел: Ірина Вахович і В’ячеслав Рубльов у м. Києві; під час обговорення в парламентському підкомітеті фінансових нововведень.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%