Болото як ресурс

Болото як ресурс


У рамках субпроєкту з німецько-українського агрополітичного діалогу, який запроваджений в області за ініціативи народного депутата Ірини Констанкевич, волинська делегація побувала у Німеччині. 

Вивчали тему «Охорона болотних ландшафтів та торф’яників», пов’язаними із заходами, спрямованими на захист клімату, що проводиться в рамках компоненту «Експертний діалог «Земля» проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог». 
У складі делегації, крім посадовців обласного рівня, були 3 очільники ОТГ, у тому числі і заступник Прилісненського сільського голови Маневицького р-ну з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Гнатюк.
Так, на семінарі Центру болотних угідь м. Грайфсвальд обговорили стратегію використання боліт, яка спрямована на розробку передових технологій із вирощування, збиранню врожаю та їх переробці.
Для ознайомлення з технологіями збирання врожаю та переробки біомаси із використання болотних угідь була організована поїздка у м. Камп, де вирощується рогіз на ренатуралізованих болотах, який використовується  в якості сировини для утеплення фасадів будівель, одноразового посуду, плити для мебельної промисловості.  Крім того, рогіз виводить із ростом своїх стебел у клітковині багато важких металів із грунту, що актуально  для радіоактивно забруднених ґрунтів Полісся. 
Наступного дня вивчали фермерський досвід вирощування та збору врожаю рогози на озері Куммеров біля м. Нойкален. 
«Під час екскурсії по теплоцентралі у м. Мальчін ми дізналися про технологічний процес спалення стебельчатих матеріалів із вологих боліт. Ця теплоцентраль потужністю 0,8 МВт забезпечує теплом житлову і соціальну сферу населеного пункту розміром подібного до с. Прилісне. Для цього в рік потрібно близько 4,5 тис. тюків сировини. Теплоцентраль працює лише на цій сировині, тільки для форс-мажорних умов зберігається тирса та обрізки. Більш широке вивчення технологічних можливостей застосування такої технології в регіоні Полісся є можливістю розв’язати проблему теплопостачання і в Прилісненській громаді», – сказав Олексій Гнатюк.
В останній день делегація побувала у Федеральному міністерстві продовольства та сільського господарства та Відомстві із захисту навколишнього середовища федеральної землі Бранденбург. 
До речі, це міністерство розробляє Програму повторного заболочення осушених боліт до 2050 р., оскільки процес потребує не тільки вкладення капітальних засобів, а й консолідації земель за рахунок, перш за все, фермерських угідь. У жовтні ц. р. німецькі партнери прибудуть в Україну.  

Наш кор.

На фото прес-служби Прилісненської ОТГ: під час візиту в Німеччину.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%